ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860802
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : ANDİÇEN MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 79
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2796 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2018 09:45
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 09:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/2796 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 1036 Ada, 9 Parsel, ANDİÇEN Mahalle/Köy, 4. Kat 11 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup,Meskenin bulunduğu bina bodrum, zemin ve 4 normal katlıdır. Bina girişi zemin kat seviyesinden sol yan cephededir. Binanı dış cepheleri sıva üzeri (ısı yalıtımlı mantolama kaplı) akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina giriş kapısı alünimyum doğramadır. Binada toplam 13 daire normal katlarda ise 3'er daire vardır. Bina girişinde katlarda merdiven basamakları ve sahanlıklarda zeminler beton mozaik kaplama olup yan duvarları ise yaklaşık 1,20 m'ye yağlı boyalı üst kısımları sıvalı boyalıdır. Bölgede elektrik, su yol, kanalizasyon otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur.Dairenin dış kapısı çeliktir. Daire 3 oda (1 odaya salondan girilmektedir.) salon antre mutfak, banyo, WC ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke antre mutfak banyo ve wc zemini seramik kaplıdır. Salon ve odalar ile antre duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfakta duvarlar seramik kaplı olup tezgahı ve eviyesi mermer tezgah altında ve üstünde suntalam gövdeli laminat kapaklı mutfak dolapları bulunmaktadır. Mutfak balkonu PVC doğrama ile kapatılmış ve mutfağa katılmıştır. Banyoda; duvarlar seramik kaplı olup içinde dolaplı lavabo, klozet ve duş bataryası vardır. WC'de duvarlar seramik kaplı olup içinde lavabo ve hela taşı yer almaktadır. İç kapıları yağılı boyalı ahşap doğrama kapıdır. Pencereleri PVC doğrama ve çift camlıdır. Isınma sistemi kombi cihazlı ve doğalgazlıdır. Dairenin bodrum katta eklenti kömürlüğü bulunmaktadır. Bağımsız net (faydalı )alanı 79,00 m² + 7,00 m² balkon alanı olarak ölçülmüştür. Eklentisi 11 nolu kömürlüktür.
Adresi :Ankara İli, Sincan İlçesi Andiçen Mahallesi Polatlı -2 Caddesi üzerindeki 61 kapı nolu Harun Kaan Apartmanı'nın 4. katındaki 11 bağımsız bölüm nolu mesken şeklindedir.
Yüzölçümü : 700,00 m2
Arsa Payı : 47/700
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2796 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR