ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860790
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ELVAN MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
: 138
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/15598 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2018 10:15
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2015/15598 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46032 Ada, 1 Parsel, ELVAN Mahalle/Köy, 1. KAT 6 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ahi Elvan Caddesi taşınmazın yaklaşık 200 m. kadar batısından, Atilla Eşer Caddesi ise yaklaşık 200 m. kadar doğusundan geçmektedir.Ankara Batı Adliyesi de taşınmazın 2,50 km. kadar batısındadır.Cephe aldığı sokakların yol kaplaması sıcak asfalttır. Yakın civarında okul, camii, alış veriş merkezleri, yeşil alanlar, parklar bulunmaktadır.Bina betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 8 normal katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmiştir.Toplamda 35 daireden ibarettir. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır.Binanın giriş kapısı ferforje demir doğramadandır. İç kısmında yine ferforje demir doğramadan rüzgarlık kapısı vardır. Merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları profil korkulukludur. Merdiven sahanlığı duvarları yaklaşık 1,00 m. yüksekliğe kadar mermer ile kaplı olup üzeri plastik badanalıdır. Sahanlık pencereleri ahşap doğramalıdır. Doğalgazlı ve yangın tesisatlıdır. Metal kapılı, betonarme yangın merdiveni vardır.Bahçesi düzenlidir. Etrafı ferforje korkuluklu betonarme duvar ile çevrilidir. Çim alanları, oturma çardakları, çocuk oyun seti vardır. Daire mimari birinci katta bulunan doğu ve kuzey cepheli olan dairedir. Daire fiili durumu itibari 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu,tuvalet, antre ve 3 balkondan oluşmaktadır. Mutfak balkonu cam balkon sistemiyle kapatılmıştır.Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları ahşap kapıdır.Pencereleri ise renkli plastik doğramalıdır.Tuvalet ve banyo zeminleri seramik, diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır.Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Diğer duvarları ise alçılı, kartonpiyerli,plastik badanalıdır. Mutfağında mermerit tezgahlı ahşapdolap bulunmaktadır.Ebeveyn banyosunda duşakabin, diğer banyoda ise küvet vardır. Antresinde vestiyer vardır. Doğalgazlı ve kombilidir. Kapalı alanı brüt yaklaşık 120,10 m2, açık alanı brüt yaklaşık 31,70 m2 olup toplam alanı brüt yaklaşık 151,80 m2 olmaktadır. 3,45 m2 de eklenti alanı vardır.Net alanı ise yaklaşık 138,00 m2 dir.

Adresi :Piyade Mahallesi, 1851. Cadde, Emin Apartmanı No:14/6 Etimesgut/Ankara şeklindedir.
Yüzölçümü : 2.848,00 m2
Arsa Payı : 80/2848

İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/15598 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR