KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860280
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : KARACİĞAN MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 144
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 11.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/7578 Esas
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 16:20
İkinci Satış Günü
:
18.12.2018 16:20
Satış Yeri
:
AKABE MAH CEMİL ÇİÇEK CAD KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z-18/19 MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA 3. İCRA DAİRESİ

2013/7578 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
A) TAŞINMAZIN TAPU KAYIT BİLGİLERİ:

Keşfi yapılan taşınmazın, dosya içerisindeki tapu kayıtlarında, Konya İli, Karatay ilçesi, 39 Mahalle Mahallesi, 20MIV pafta, 20922 ada, 2 parselde kayıtlı 1.835,00 m2 alanlı arasa üzerinde yapılı Betonarme 4 katlı,2 adet apartmanlardan B-Blok, 1. Kat, 6 bağımsız bölüm numaralı, 61/1835 arsa paylı meskeninin tama hisseborçlu adına tapunun 5 cilt, 406 sayfasında kayıtlı olduğu belirlenmiştir.
Dava konusu 20922 ada, 2 parselde kayıtlı arsa üzerinde zemin+3 katlı, 2 adet binanın olduğu, taşınmazlarla ilgili bağımsız bölümlerin kat mülkiyeti kurulmadığı anlaşılmıştır.

B) ADRES BİLGİLERİ:
Keşfi yapılan taşınmaz, Karatay ilçesi, Karaçığan (Orta Sinan) Mahallesi, Şahane Sokak NO: 17 giriş kapılı Özgür Sitesi B-Blok, 1.kat 6 giriş numaralı mesken olduğu belirlenmiştir.

C)DAVA KONUSU TAŞINMAZDAİRE VE MÜŞTEMİLATLARIN ÖZELLİKLERİ:
Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları, giriş holü, sahanlıklar ile duvarları 1,00m kadar mermer olup, merdiven korkulukları ferforjeden yapılı, duvarların diğer kısımları sıvalı ve boyalıdır. Binanın dış cephesi mantolaşmalı, sıvalı ve boyalı, üzeri ahşap çatılı ve kiremitle kaplı ve asansörlüdür.

Keşif sırasında hazır olan davalının oğlu nezaretinde girilen daire yaklaşık doğu-kuzey olmak üzere 2 cepheli, zemin+3 katlı binanın, 1. Katında 6 bağımsız bölüm numaralı daire brüt 144,70 m2, net 117,71m2 kullanım alanlı olup, (3+1) tipinde 3 oda, 1 salon, mutfak, WC, lavabo, banyo, antre ve 2 balkondan oluşan dairedir.

Daire giriş kapısı çelik ve iç kapılar ahşap ve vernik boyalı, pencereler PVC doğramadır. Odaların tabanları taban tahtası ile kaplı ve vernikli, mutfak, antre ve ıslak zeminlerin tabanları seramik kaplamadır. Odaların iç duvarları harç sıvalı ve boyalı, ıslak zeminlerin zemini seramikle kaplı, banyo, lavabo, tuvaletin duvarları tavana kadar fayanstır. Mutfakta granit tezgâh ve tezgâh alt ve üst dolapları mevcuttur. Antrede ahşap vestiyerlik yapılı, odaların tavanları sıvalı ve boyalıdır. Banyoda klozet, duluk ve lavabo yapılıdır.Kat kaloriferli ve petekler döşelidir. Balkonların zemini seramik kaplı, korkulukları demir profilden ferforje olarak yapılıdır. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatı bulunan bir dairedir.

D) İMAR DURUMU BİLGİLERİ:
Keşfe konu meskenin içinde yer aldığı 20922 ada, 2 parsel, imar parseli konumundadır. Bu parsel dosya içerisindeki imar planında Ayrık Nizam Konut alanında 4 katlı ve Hmax=12,50 m olduğu ve buna göre yapılaşmıştır.

Kıymeti : 170.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 16:20 - 16:25 arası

2. Satış Günü : 18/12/2018 günü 16:20 - 16:25 arası

Satış Yeri : AKABE MAH CEMİL ÇİÇEK CAD KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z-18/19 MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

-----------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/7578 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR