UŞAK 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

UŞAK 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860189
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2186 ESAS
Muhammen Bedeli
:
216,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
Şeker Fabrikası yanı Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü önü-koridor-UŞAK -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

UŞAK 3. İCRA DAİRESİ

2018/2186 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak ili ,Merkez İlçe, Cumhuriyet Mahallesi, 1002 ada, 5 parselde kayıtlı ana taşınmaz tapu kaydında 975,39 m2 alanlı Arsa olarak gözükmekte olup, üzerinde betonarme karkas tarzda 5 katlı, her katta iki daire olup toplam 10 daireli apartman bulunmaktadır.Apartman binasının içi ve dışı sıvalı ve boyalıdır.Üzerine ahşaptan çatı yapılarak çatı üzeri kiremitle örtülmüştür.24-25 yıldır iskan edilmeye başlanan apartman binası kaloriferli ve asansörsüz olarak inşa edilmiştir.Apartman dairesinin 1.katında ve satışı yapılacak olan (10) nolu bağımsız bölüm; mesken olarak kullanılmakta olup dairenin bir giriş holü,bir salon, 3 oda,mutfak,banyo ve WC'den ibarettir.Dairenin giriş kapısı çelik kapı,diğer kapılar ahşaptan yapılmış üzeri yağlı boya ile boyanmıştır.Pencereler ve balkon kapıları PVC plastik doğramadan yapılmış ve ısı cam takılmıştır.Dairenin oda ve salon,mutfak,giriş holü,banyo ve WC tabanları(yani tabanların tamamı) seramik,banyo ve WC duvarları tavana kadar fayans,duvarlar renkli plastik boya,tavan beyaz tavan boyası ile boyanmıştır. Banyoda kuvet ve önünde duş perdesi,klozet takımı,wc de lavabo mevcuttur. Mutfak tezgahı mermerit,tezgah altı ve tazgah üstü dolapları sunta lam dan yapılmış, yağlı boya sürülerek boyanmıştır.Dairenin mutfak balkonu önü pvc plastik doğrama ile kapatılmıştır.Ayrıca odadan ve salondan çakılan balkon mevcuttur.Daire 120 m2 alan üzerine oturmaktadır.Kıymet takdiri yapılan apartman dairesi ve içerisinde yer aldığı apartman binası projesine uygun olarak yapılmış olup, halen iskan edilmektedir.Uşak merkeze yaklaşık 1,5 km.uzaklıkta olup Migros satış binasına çok yakın olması,Mehmetçik İlkokulu ve Pazar yeri karşısında yer alması,her türlü alt yapı hizmetlerinden kolayca yararlanmaktadır.

Adresi : Fevziçakmak mah.2.Sigorta Cad.ile 1.Emlak sok.köşesinde Pınar Apt. UŞAK

Yüzölçümü : 120,00 m2 alan üzerine oturmaktadır.

Arsa Payı : 40/650

İmar Durumu : Bakanlar Kurulu kararı ile risk alan ilan edilen alanda kalmakta olduğundan imar durum belgesi verilememektedir.

Kıymeti : 216.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : T.C.Ziraat Bankası A.Ş.nin 1.derece ipoteği, İnfronic Bilgisayar Sistemleri San.ve Tic.A.Ş.nin 2.derece ipoteği(İstanbul Anadolu 3.İflas Müdürlüğü 2012/25 iflas),hacizler.

1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası

2. Satış Günü : 30/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri : Şeker Fabrikası yanı Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü önü-koridor-UŞAK -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2186 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR