ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00855559
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MUSTAFA KEMAL MAH. / YENİKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 20.08.2018
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3343 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
05.11.2018 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/3343 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 460 Ada, 11 Parsel, Yenikent Mustafa Kemal Mahalle, 3. kat 8 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Adresi: Yenikent-Mustafa Kemal Mahallesi, 327. Sokak, Diriler Apartmanı, No:1/8 Yenikent-Sincan/Ankara. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Vural Baylan Bulvarı taşınmazın hemen doğusundan, İnönü Bulvarı taşınmazın yaklaşık 860 m. kadar doğusundan, Ayaş Yolu da yaklaşık 850 m. kadar kuzeydoğusundan geçmektedir. Yakın civarında okul, sağlık kliniği, alış veriş marketleri, yeşil alanlar, parklar bulunmaktadır. Cephe aldığı bulvar ve sakağın yol kaplaması sıcak asfalttır. Bina, betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 4 normal katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmiştir. Bina toplamda 18 daire, 5 dükkan ve 1 depolu dükkandan ibarettir. Binanın dış cepheleri renkli hazır sıva ile sıvalıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadandır. Merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları parlak alüminyum korkulukludur. Merdiven sahanlığı duvarları yaklaşık 1,00 m. yüksekliğe kadar mermer kaplı olup plasdik badanalıdır. Doğalgazlı ve asansörlüdür. Bahçesi düzenlidir. Bina yeni bina olup, iskanı henüz alınmamıştır. Daire mimari üçüncü katta bulunan, güney ve batı cepheli olan dairedir. Daire fiili durumu itibari ile 3 oda, salon, mutfak, banyo tuvalet, antre ve 1 balkondan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları amerikan panel kapıdır. Pencereleri ise plastik doğramalıdır. Tuvalet ve banyo zeminleri seramik, diğer zeminleri laminant parke kaplıdır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Diğer duvarları alçılı, kartonpiyerli, plastik badanalıdır. Tuvalet ve banyo tavanları metal asma tavanlıdır. Banyosunda ayaklı lavabo ve klozet bulunmaktadır. Mutfağında mermerit tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Doğalgazlı ve kombilidir. Kapalı alanı brüt yaklaşık 106,10 m2, açık alanı brüt 6,70 m2 olup toplam alanı brüt yaklaşık 112,80 m2 yi bulmaktadır. Net alanı ise yaklaşık 102,00 m2 dir. Boş vaziyette olup içinde ikamet edilmemektedir.
Yüzölçümü : 1.449,00 m2
Arsa Payı : 52/1449
İmar Durumu : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanununun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarıncı Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 09/10/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 05/11/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3343 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR