BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00853845
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : HACIKARA MAH. / BEYPAZARI
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 17.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/38 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
Beypazarı Adliyesi satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2011/38 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Beypazarı İlçe, 641 Ada, 7 Parsel, Hacıkara Mahalle, Namazgah Mevkii, B Blok Bodrum Kat 25 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapu kaydında mesken vasfındadır. Parselin topografik yapısı hafif eğimli olup, yapılaşmaya uygundur. Taşınmaz ilçe merkezine kuş uçuşu 2150 metre mesafede, A.Türkeş bulvarına kuş uçuşu 450 metre mesafede yer almaktadır. Taşınmazın yapı sınıf 3-B olup, yaklaşık 30 yaşındadır. Parsel üzerinde ayrık nizam olarak yapılaşmış 3 adet bina mevcuttur. Değerleme konusu taşınmaz B Blokta yer almaktadır B Blok her katında 4 daire olmak üzere bodrum + zemin+5 kattan oluşmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Binada asansör mevcut olup, keşif esnasında asansörün çalıştığı görülmüştür. Bina merdiven döşemeleri mozaik, korkulukları demirdir. Binanın dışı, sıva üzeri dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina çatı örtü malzemesi kiremittir. Değerleme konusu gayrimenkul net 85 m2'dir. Taşınmaza bahçeden giriş yapılabilmekte olup, bu kapının aktif olarak kullanıldığı görülmüştür. Taşınmaz binanın bodrum katında yer almakta olup, 2. giriş yapılan kapıya göre taşınmaz zemin kat pozisyonundadır. Mesken; 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz bodrum katta yer alan ve üç tarafa (yan-yan-arka) cepheli bir dairedir. Merkezi ısıtma sistemli bir daire olup, duvardan dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Daire giriş kapısı ahşap olup, bahçe kısmından 2. giriş yapılan kapısı demir doğramadır. Pencereler pvc ve çift camlı ahşap doğramadır. İç kapılar eski tip yağlı boyalı ahşap paneldir. Salon, odaların wc mutfak ve banyo zeminleri mozaik ile kaplıdır. Duvarlar banyo ve wc'de yarıya kadar fayans üzeri plastik boya, diğer mahallerde sıva üzerine plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar tüm mahallerde sıva üzeri plastik boyalıdır. Banyoda lavabo ve duş tertibatı mevcuttur. Mutfak dolapları suntalam kapaklı olup tezgahı mermerdir.
Adresi : Hacıkara Mah. Madenciler Sok Emek Sitesi B Blok No: 25 Beypazarı/Ankara
Yüzölçümü : 85 m2
Arsa Payı : 24/2016
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam, 6 kat müsadeli, yoldan 5 metre çekme mesafeli imar parselidir.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Eklenti: İki kapıcı dairesi sığınak ve kalorifer dairesi d ve e blokta
1. Satış Günü : 16/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Beypazarı Adliyesi satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/38 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR