ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849781
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : GÜLTEPE MAH. / ALTINDAĞ
Oda Sayısı : 3+1
: 88
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 12
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 09.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6376 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2018 11:10
İkinci Satış Günü
:
14.11.2018 11:10
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2018/6376 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Altındağ İlçesi, Gültepe Mah., 23582 Ada, 1 Parsel, C-9 Blok 4. Kat 19 bağımsız bölüm no.lu mesken vasıflı taşınmazın tam hissesi açık artırma suretiyle satılacaktır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina özellikleri:Binada, katlarda 4 er daire olmak üzere, toplam 46 bağımsız bölüm yer almaktadır.Bina, 1 bodrum kat + zemin kat + 10 normal katlıdır. Binada asansör ve açık otopark mevcuttur. Satışa konu 19 no.lu bağımsız bölüm mesken özellikleri: 4. katta yer almaktadır.Daire, fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, WC ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapı, iç kapıları amerikan panel kapıdır. Pencere doğramaları ısıcamlı, pvc doğramadır. Salon zemini laminat kaplıdır. Duvarları mat yağlı boyalı, tavanı fasarit olup, kartonpiyerlidir. Odaların zemini laminat kaplıdır. Duvarları mat yağlı boyalı, tavanları fasarit olup,kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplıdır. Duvarları mat yağlı boyalı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak balkonla irtibatlı olup, balkon cam kapamalıdır. Mutfak laminat tezgahlı, tezgah altında ve üstünde laminat dolaplar mevcuttur.Banyo zemini seramik kaplıdır. Duvarları tavana kadar fayans kaplı olup, tavanı alüminyum asma tavandır. Ayaklı lavabo, duşa kabin ve klozet bulunmaktadır.WC zemini seramik kaplıdır. Duvarları tavana kadar fayans kaplı olup, tavanı alüminyum asma tavandır. Hela taşı ve yarım ayaklı lavabo bulunmaktadır. Antre zemini seramik kaplıdır. Duvarları mat yağlı boyalı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Antrede laminat gömme dolap mevcuttur. Isınma, merkezi sistem kalorifer ile sağlanmaktadır.
Adresi : Ankara İli, Altındağ İlçesi, Gültepe Mahallesi, Mevlana Caddesinde kain imarın 23582 ada, 1 no.lu parselinde yer alan, TOKİ Aktaş Konutları, 139 C (Tapuda C-9 Blok) kapı no.lu Apartmandaki 4. kat 19 no.lu bağımsız bölüm
Yüzölçümü : Dairenin kullanım alanı toplamı balkon dahil net 88,00 m² olarak ölçülmüştür.
Arsa Payı : 1/176
İmar Durumu : Bina ayrık nizam tarzında inşa edilmiştir. Tüm alt yapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : Konut finansmanı sözleşmesine tabi satış işlemi olup 3. Kişiler dahil KDV'den istisnadır.
Kaydındaki Şerhler : Muhdesat bilgileri alanında 10 adet konut şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 10/10/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 14/11/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6376 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR