ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849778
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MENDERES MAH. / YENİKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 09.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2018 09:45
İkinci Satış Günü
:
30.10.2018 09:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/14 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 447 Ada, 7 Parsel, YENİKENT MENDERES Mahalle, 3. Kat, 7 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Adresi: Ankara İli, Sincan İlçesi, Menderes Mahallesi (Tapu Kayıtlarında Yenikent Menderes Mahallesi) 780. Sokak, Gamze Apartmanı, No:28/7 nolu mesken şeklindedir. Taşınmazın yer aldığı bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; bodrum kat, zemin kat, 3 normal kattan oluşmaktadır. Binada bodrum katta ortak alanlar, zemin ve normal katlarda; 2'şer adet mesken, olmak üzere 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri akrilik boyalıdır. Binanın; giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina cepheleri akrilik boyalıdır. binanın; giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina giriş içi zeminler, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşeli, duvarları girişte 1.20 m. mermer üzeri boyalı, diğer katlarda boyalıdır. Binada 1 adet asansör mevcuttur. Bölge elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğal gaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Dosya içindeki projesine göre; 3 oda, salon, antre-hol, mutfak, 2 banyo, WC ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre ve holde zeminler seramik, duvarlar boyalıdır. Tavan duvar birleşiminde kartonpiyer vardır. Holde gömme dolap vardır. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup, duvarları boyalıdır. Tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer vardır.Mutfakta zemin seramik, duvarlar tezgâh üzeri fayans kaplı olup, granit tezgâh,alt üst suntalam mutfak dolabı mevcuttur.Banyolarda zemin ve duvarlar seramik kaplı olup ortak banyoda dolaplı lavabo,kabinli akrilik duş teknesi ve klozet, ebeveyn banyoda duş bataryası mevcuttur.WC zemini seramik kaplı, duvarları fayans kaplı olup, alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur.Balkonlardan biri mutfak, diğeri oda çıkışlıdır. Mutfak balkonu katlanabilir cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Zeminleri seramik kaplı olup korkuluğu parapet duvar ve kromdur.Mesken iç kapılar panel kapı olup, pencere doğramaları pvcdir.Meskende doğalgaz yakıtlı kombili ısınma mevcuttur.Mesken bina girişine göre sol, ön cepheye doğru bakıldığında sağ tarafta konumlu olup keşif tarihi itibari ile borçlu malik oturmaktadır.Kullanım alanı;Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16.Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı" başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre,bağımsızın net alanı balkonlar hariç toplam; 100 m2 olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam11 m² alanlı 2 adet balkon kullanımı vardır.
Yüzölçümü : 612,00 m2
Arsa Payı : 80/612
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 03/10/2018 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 30/10/2018 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR