ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849604
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : ŞİRİNTEPE MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 08.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/16983 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2016/16983 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 37047 Ada, 3 Parsel, ŞİRİNTEPE-İMAR Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara ili, Mamak ilçesi, Şirintepe-İmar Mahallesinde kain 37047 ada, 3 parseli teşkil eden 1.186,21 m² miktarında 6 katlı betonarma apartman ve arsası niteliğindeki ana taşınmazda 40/1260 arsa paylı, 1. bodrum kat, 5 bağımsız bölüm nolu meskenin tamamı Erol kızı Bilge ALTINKESER adına kayıtlıdır.
A) Taşınmazın bulunduğu binanın özellikleri: Bina 1017 Sokak (eski 8 nolu Sokak) ile 14 Sokak köşesinde, 2 bodrum+zemin+3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Binanın girişi 1017 Sokak üzerinden ve zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın dış cepheleri akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama, rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Binada toplam 27 daire, normal katlarda 5'er daire vardır. Bina asansörlüdür. Bina girişinde zeminler, merdiven basamakları, sahanlıklar suni mermer kaplı, yan duvarlar 1,2 m. yüksekliğe kadar suni mermer kaplı, üst kısımları plastik boyalıdır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur.
B) Meskenin özellikleri: Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Fiili durum itibarıyla daire: Antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, WC ve 2 balkondan oluşmaktadır. Antre zemini seramik kaplıdır. Duvarları saten boyalı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon zemini laminat parke kaplı, duvarları saten boyalı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Salondan balkona çıkış bulunmaktadır. Odaların zemini laminat parke kaplı, duvarları saten boyalı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. 1 oda bant pencere ile ışık almaktadır. Mutfak zemini seramik kaplıdır. Duvarları saten boyalı, tavanı plastik boyalıdır. Mermerit tezgah ve eviye, tezgah altında ve üstünde PVC baskı kapaklı mutfak dolapları bulunmaktadır. Mutfaktan balkona çıkış bulunmaktadır. Banyo zemini seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Banyoda ayaklı lavabo, duş bataryası ve süzgeç bulunmaktadır. WC zemini seramik kaplı, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. WC?de lavabo ve hela taşı bulunmaktadır. İç kapıları hazır panel kapı, pencereleri PVC doğrama ve çift camlıdır. Daire doğalgazlı merkezi sistem kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Mutfaktan çıkılan balkonun alanı 5,95 m², salondan çıkılan balkonun alanı 3,93 m²'dir. 2 adet balkonun toplam alanı 9,88 m²'dir. Daire, keşif tarihi itibarıyla borçlu tarafından mesken amaçlı olarak kullanılmaktadır. Daire, 1. bodrum katta ön cepheden kısmen gömüde olup, sol yan cephelidir. Daire, balkondan (9,88 m²-2,00 m²)=7,88 m² eklenerek bağımsız net faydalı alanı toplam 103,00 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Şirintepe Mah. 1017. Sk. 7/5 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 103,00 m2
Arsa Payı : 40/1260
İmar Durumu : Kat sayısı 6
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 05/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/16983 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR