SAMSUN 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

SAMSUN 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00847367
Şehir : Samsun / Atakum
Oda Sayısı : 3+1
: 206
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRU VE TARAFSIZ HABER 27.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/140742 ESAS
Muhammen Bedeli
:
380000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
Samsun icra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
9. İCRA DAİRESİ

2017/140742 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : SAmsun İli, Atakum İlçesi, Atakum Mah. 1 Ada 39 Parselde Kat İrtifakı kurulu ARSA ana nitelikli taşınmazda 4. Kat 9 Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken nitelikli taşınmazdır. Parsel Yüzölçümü: 688,00 m2 ve Arsa Pay/ Payda: 8/96? dır. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; Konut Alanı, Blok Nizam (BL-6) altı katlı yere isabet etmektedir. Parsel planda 7,00m genişliğindeki 100. Sokak - Yeşil Alan- Recep Tayyip Erdoğan Bulvarına cephelidir. Taşınmaz Cumhuriyet Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı Saral-Akın Konutları No: 4 Kat: 4 No:9 adresinde yer almaktadır. Taşınmaz betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olup, 1 Bodrum Kat + 1 Zemin Kat + 5 Kattan oluşan binanın, 4. Katında Mesken nitelikli taşınmazdır. Çevresinde yapılaşma yoğunlukla tamamlanmıştır. Topoğrafik olarak düz bir bölgede olup 7,00 m yola-yeşil alana-Recep Tayyip Erdoğan Bulvarına cephelidir. Belediyenin her türlü hizmetlerinden faydalanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Taşınmaz; Atatürk Bulvarının hemen yanında olup, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarına önündeki 7,00 metrelik yol ve yeşil alan ile cephe, Denize ve sahil yoluna (Adnan Menderes Bulvarı) 200 metre, Samsun Olimpik Kapalı Yüzme Havuzuna 450 metre,Atakum Belediyesi ve Kaymakamlık Binasına 2,5 km ve Şehir Merkezine yaklaşık 10 km mesafededir. Taşınmazın bulunduğu binanın girişi 7,00m sokaktan olup, sağ ve sol cephesi bitişik, ön ve arka cephesi açık ve bahçe kullanımlıdır. Binanın bodrum katı; sığınak-otopark, kapıcı dairesi, ısıtma merkezi olarak projelendirilmiştir. Binanın dış cephesi mineral sıvalı boyadır. Bina dış giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bina girişi ve merdivenler mermer kaplıdır. Binadaasansör bulunmaktadır. Ortak alanlar ve dış cephesi bakımlı olup, herhangi bir eksik bulunmamaktadır. Kıymet takdir konusu taşınmazın mimari projesinde ve yerinde yapılan incelemesinde; daire giriş kapısı lake boyalı çelik kapı, iç kapılar ahşap mobilya kapıdır. Meskenin duvarları saten alçı+boyalıdır. Yerler oturma ve yatak odalarında laminat kaplama, antre-hol-mutfakta seramik kaplamadır. Ebeveyn yatak odasında, dolap odası + duş bulunmaktadır. Genel banyo ve ebeveyn duş yer ve duvar seramik kaplamadır. Projesinde wc ve hizmetli odası olarak çizilmiş olan kısım, yerinde mutfak ve kiler-kombi ısıtma olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle projesi 4+1 iken yerinde 3+1 olarak kullanılmaktadır. Antresinde sürgü kapak vestiyer, gece holünde gömme dolap + çamaşır makinesi bulunmaktadır. Salon, mutfak, 3 yatak odası, anatre-hol, genel banyo, kiler+kombi odası, ebevyn yatak odasında dolap+duş ile ön ve arkada geniş-büyük balkonu vardır.Pencereler siyah renk ahşap + ısıcam dır. Meskende doğalgaz bulunmakta olup, kombi ısınma ve sıcak su ile pişirme olarak kullanılmaktadır. Meskenin kaliteli işçilik ve malzeme ile dekorasyonu yapılmıştır. Ruhsat projesine göre net 187 m2, brüt 206 m2 alanlıdır.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 31/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Samsun icra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/140742 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR