ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00843333
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : BURÇ MAH. / ŞENTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 73
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Isıtma : Yerden Isıtma
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 26.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/22909 ESAS
Muhammen Bedeli
:
105,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2018 12:00
İkinci Satış Günü
:
18.10.2018 12:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2017/22909 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 61177 Ada, 3 Parsel, BURÇ Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina yaklaşık 16-20 yaşında olup yapısal değeri %20 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Taşınmazın bulunduğu parselde bir yandan bitişik nizam tarzında yapılmış, bodrum kat + zemin + 3 normal kat + çatı aralı, 18 adet mesken olan bina mevcuttur. Arka bahçede açık otopark alanı vardır. Binanın ön cephesi cam mozaik, diğer cepheler sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir, rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır. Bina merdiven ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven korkukulkarı demir doğramadır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Satışa konu taşınmaz net 73 m2. (balkon dahil), 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Salona bir oda açılmaktadır. Mutfağa açılan balkon pvc esaslı malzeme lie kapatılarak mutfağa katılmıştır. Taşınmaz binanın 2. katında (ara kat) ve arka-yan tarafına cepheli konumda yer almaktadır. Kombi ile ısıtılmakta olup zeminden dağılımlı panel radyatörler vardır. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke, diğer mahallerde seramik kaplıdır. Duvarlar mutfak, banyo ve wc de tam boy seramik, diğer mahallerde sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar tüm mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak dolapları profilli suntalam kapaklı olup, tezgahı suni mermerdir. Banyoda duşakabin ve lavabo, wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler çift cam üniteli ahşap doğrama, iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınnmaz keşif esnasında mal sahibince mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Burç Mh. 755. Sk. Karakayalar Apt. No:15/12 Yenimahalle/Ankara Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 73 m2 (Balkon dahil)
Arsa Payı : 40/673
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik nizam, muadil inşaat alanı emsal olarak kabul edilen, 4 kat müsaadeli, yoldan 5 metre çekme mesafeli imar parselidir.
Kıymeti : 105.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındadır.
1. Satış Günü : 20/09/2018 günü 12:00 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 18/10/2018 günü 12:00 - 12:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/22909 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR