ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00842526
Şehir : Ankara / Sincan
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 25.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7781 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/7781 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45393 Ada, 22 Parsel, PİYADE Mahalle/Köy, BODRUM KAT 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Elvan Mahallesi, 1820. Sokak üzerindeki 24 dış kapı nolu Emek Apartmanı, her türlü alt yapısı mevcut, elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanma imkanına sahip bir bölgededir. Çarşı, okul, Pazar vb. alanlara yakın mesafededir. Bina 1822. Sokağa cephelidir. Bina bodrum üzeri, zemin ve 3 normal katlı olup, betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizam inşa edilmiştir. Normal katlarında 4'er daire, toplamda 18 adet daire mevcuttur. Dış cephesi sıva üzeri boyalı olup, ön cephesi yaprak sıva kaplıdır. Bina dış kapısı demir, rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır. Binanın giriş zemini, bina iç koridor, iç sahanlığı, merdiven basamakları, sahanlıkları ve merdiven yan duvarları 1,00 m yüksekliğinde mermer kaplı, duvarların kalan kısmı ve tavanları sıva üzeri boyalıdır. Açık otopark alanı vardır. 2 nolu Mesken bodrum katta olup; 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc ve 1 adet balkon vardır. Odalar bağımsızdır. Antre zemini seramik kaplı, duvarlar ve tavanı sıva üzeri boyalıdır. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplı, duvarlar ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Duvar ve tavan birleşimlerinde kartonpiyer vardır. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı sıva üzeri boyalı olup, lavabo ve hela taşı bulunmaktadır. Mutfak zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta mermerit tezgah ve eviye, tezgah alnı seramik kaplı, tezgah altında ve üstünde mutfak dolapları, hermetik tip kombi mevcuttur. Mutfağa açılan 1 adet balkon olup, zemini seramik kaplı, ön kısımlarında 50 cm yüksekliğinde atika duvar ve duvar üzeri PVC doğrama ısıcam ile kapatılmıştır. Odadan dış bahçeye direk çıkış kapısı vardır. Kapı PVC esaslıdır. Demir korkulukludur. İç kapılar Amerikan panel kapı, pencereler PVC doğrama ısıcamlıdır. Pencere ve balkon demir korkulukludur. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kullanım alanı; dosyada mevcut m2 cetvelinde açık alanlar dahil meskenin bürüt alanı 96,14 m2 olduğu tespit edilmiştir. Meskenin açık alanlar dahil yaklaşık net alanı 82 m2 dir. Mesken güney ve batı cephelidir.
Adresi :Ankara İli, Etimesgut ilçesi, Elvan (tapu kaydında Piyade) Mahallesi, 1822. Sokak 7 dış kapı nolu Bahar Apartmanı 2 nolu mesken.
Yüzölçümü : 926,00 m2
Arsa Payı : 39/926
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7781 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR