ÇORUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ÇORUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00836910
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ÜÇTUTLAR MAH. / KARAKEÇİLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5097 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.08.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.09.2018 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Çorum Adalet Sarayı MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM
2. İCRA DAİRESİ
2017/5097 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Merkez İlçe, 2788 Ada, 7 Parsel, İLİCE Mahallesi C Blok 1. kat 6 Nolu Bağımsız Bölüm, ilgili taşınmaz bina bodrum kat zemin kat 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı binada bulunmakta olup bina ayrık nizamda ve betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Binanın giriş kapısı ferforje doğramalı dış cephesi silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalı binanın tavan ve duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın çatısı ahşap oturma çatı üzeri kiremit kaplı ve asansörlü binadaki dairelerin ısınma sistemi kombilidir. Binanın basamakları mermer sahanlıları ise seramik kaplıdır. Süpermarkete 80 m Üçtutlar Muhtarlığına 260 metre Eczanelere 500 metre mesafededir.Elektirik su doğalgaz tekekomünikasyon ve kanalizasyon gibi altyapı sistemleri mevcut olan bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan yaı yaklaşık maliyetine göre mimarlık ve mühendislik işleri şartnamesinin 3.2. Maddesi gereğince III. Sınıf B grubu yapı sınıfına dahildir. Daire binanın 1. Katında kuzey batı cephesindedir. 122,00m² net kullanım alanlı daire 3 oda 1 salon mutfak 2 bayno WC hol antre kiler ve biri cam ile kapalı 2 balkondan oluşmakta ısınma sistemi doğalgaz kombilidir. Salon odaların zemini ahşap kaplama hol antre ve mutfağın zeminleri seramik kaplı ıslak hacimlerin zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. İç duvarlar sıva üzeri saten alçılı ve plastik boyalıdır. Dairenin iç kapıları Amerikan panele kapı pencereler ahşap doğramalı ısı camlıdır. Mutfak dolabı MDF den yapılmış, tezgahı ise granit mermerdir. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır.
Adresi : Üçtutlar Mahallesi Muratevler 8. Sokak Anadolu Sitesi C Blok No : 1/6 Merkez Çorum
Yüzölçümü : 4.323,12m²
Arsa Payı : 7/416
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 16/08/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/09/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Çorum Adalet Sarayı MERKEZ / ÇORUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*** İ.İ.K. Madde 127 - (Değişik madde: 09/11/1988 - 3494/18 md.)
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı tebligat yerine geçer.
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5097 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR