KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00835450
Şehir : Konya / Karatay
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4631 Esas
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
16.10.2018 14:30
Satış Yeri
:
Konya/Karatay/Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Yeni Adliye SarayıB Blok Zemin Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA 5. İCRA DAİRESİ

2018/4631 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAPU KAYDI: Konya ili Karatay ilçesi 40 Mahalle Mahallesi cilt 13, sayfa 1209, ada 20215, parsel 13 de tapuya kayıtlı 685,00-m2 yüzölçümlü betonarme 4 katlı apartman ve arsası ana nitelikli taşınmazdaki zemin kat 2 nolu bağımsız bölümdeki 1/12 arsa paylı kat mülkiyetli mesken.Adres: Kalenderhane Mah.Medeniyet Sk.Elit Apartmanı A Blok N:23 Zemin kat D: 1 Karatay/Konya

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Ana taşınmaz B+Z+3 katlıdır.Ana taşınmazda; her katta 3 adet mesken olmak üzere, toplam 12 adet mesken bulunmaktadır.Ana taşınmaza demir doğramadan imal kapıdan girilmektedir.Duvarlar ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır.Tabanlar ve merdivenler mermer kaplamadır.Binada asansör bulunmaktadır.B+Z+3 katlı apartmanın zemin katında bulunan meskenin balkonlar dahil toplam net alanı 122,00-m2 dir.3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, lavabo ve tuvaletten oluşmaktadır.Mesken giriş kapısı çelik kapıdır.Giriş holünde vestiyer vardır.Oda kapıları amerikan panel kapıdır.Oda tabanları laminat parke, hol ve ıslak hacim tabanları seramik kaplamadır.Duvarlar ve tavanlar; alçı sıva üzeri boyalıdır.Islak haciz duvarları; yaklaşık yarıya kadar fayans kaplamadır.Mutfakta alt ve üst mutfak dolapları ile mermer tezgahı bulunmaktadır.Pencereler ahşap doğramadan imaldir.Mesken içi kalorifer tesisatı döşeli olup, bireysel kombi (doğalgaz) ile ısınmaktadır.Kuzeydoğu ve güneybatı cephelidir.

İMAR DURUMU : İnşaat Nizamı: Bitişik nizam 4 kat konut alanı.

KDV ORANI : % 1 TEMİNAT %20 : 32.000,00-TL.

TAŞINMAZ ÜZERİNDEKİ ŞERH VE BEYANLAR: Üzerindeki ipotek satılarak paraya çevrilecektir. Tapu kaydında 19.11.2009 tarihli "Bu parselin yola 3,72-m2 bina tecavüzleri vardır." beyanı bulunmaktadır.

KIYMETİ : 160.000,00-TL. (21.05.2018 tarihli bilirkişi raporuna göre)

1.SATIŞ GÜNÜ VE SAATİ : 18.09.2018 günü Saat 14.30/14.35 arası

2.SATIŞ GÜNÜ VE SAATİ : 16.10.2018 günü Saat 14.30/14.35 arası

SATIŞ YERİ : Konya/Karatay/Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Yeni Adliye SarayıB Blok
Zemin Kat Mezat Salonu

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.Yeni yasa değişikliği gereği ipotek alacağından para artması durumunda emlak borcu ihale bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK.nun 127.maddesine göre SATIŞ İLANININ tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların, tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan ilan "elektronik ortamda ilan yapılmıştır." tebliğ yerine geçer.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4631 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR