İSTANBUL ANADOLU 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

İSTANBUL ANADOLU 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00834606
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : KURTKÖY MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/37 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
01.10.2018 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 7. İCRA DAİRESİ

2014/37 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Pendik İlçe, 3961 Ada, 37 Parsel, Kurtköy Mahalle, B/Zemin/ Bağımsız Bölüm No:1 olan taşınmaz,4 bloktan oluşan Dünya Gazetesi Sitesi içerisindeki B Blok Apartmanın zemin katında bulunmaktadır. Söz konusu 1 bağısız bölüm numaralı dairenin bulunduğuB Blok apartman yaklaşık 25 yıl önce betonerme karkas sistemde; Bodrum kat+Zemin kat-8 Normal kat olmak üzere 10 kat olarak inşaa edilmiştir. Apartmanın bodrum katında sığınak ve kapıcı dairesi bulunmakta, zemin ve normal katların her birinde 4'er daire olmak üzere apartmanda toplamn 36 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Dairenin iç mekanı; antre, hol, banyo, tuvalet, mutfak, 3 oda, salon ve balkon olmak üzere 3+1 planında, yaklaşık 105m2 net alana sahiptir. Antre, hol, mutfak, banyo, tuvalet tabanları ile banyo ve tuvalet duvarları kalebodur kaplı, yatak odası zeminleri laminat parke kaplı, salon tabanı ağaç parke kaplı, oda duvarları sıva üzeri plastik boya, tavanlar plastik boya, iç kapıları demir kasalı ahşap kapı, pencere doğramaları PVC çift cam, ısınması doğalgaz kombi sistemlidir. Salonun ve mutfağın önünde balkon mevcuttur. Dairenin içi uzun yıllar kullanılmadığından yıpranmış olup, onarıma ihtiyaçı bulunmaktadır. söz konusu dairenin bulunduğu Dünya GazetesiSitesinin çevresi bahçe duvarı ile çevrili, 24 saat özel güvenlikle korumalı, site içerisinde açık otopark bulunmakta, yürüme yolları ve çocuk oyun parkı bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 9.500,00 m2
Arsa Payı : 1015/100000
İmar Durumu :Söz konusu taşınmaz, 12/11/1987 Tastik tarihli Uygulama İmar Planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/08/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 01/10/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/37 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR