ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00833710
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KUŞCAĞIZ MAH. / SANATORYUM
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Isıtma : Kat Kaloriferi
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 07.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/18559 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2018 10:35
İkinci Satış Günü
:
26.09.2018 10:35
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
20. İCRA DAİRESİ
2016/18559 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın açık adresi Ankara İli Keçiören İlçesi Kuşcağız Mah. 388. Cadde Akdoğan Apartmanı No:8/5 olup, tapu kaydında Ankara İli Keçiören İlçesi Kuşcağız Mahallesi 30891 ada, 4 parsel, 800,00 metre kare yüzölçümlü kargir apatrtman vasıflı binada, 40/800 arsa paylı, 1. bodrum kat, 5 nolu bağımsız bölüm, niteliği mesken ve 5 nolu kömürlük eklentisinin tam payının borçlu adına kayıtlı olduğu anlaşılmaktadır. Ana bina özellikleri: Bina betonarme, karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşaa edilmiştir, 2 bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşup toplam 18 daire bulunmaktadır, ön cephesi kısmen cam mozaik kısmen yalı baskı olup diğer cepheler hazır dış cephe boyalıdır, bina giriş kapısı demir doğrama olup apşap rüzgarlığı bulunmaktadır, bina içi zeminler mermer kaplı olup yan duvarları 1.20 mt. kum sıva üstü fasarit boyalıdır, merdiven basamakları ve sahanlıkları mermerdir, elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz ve otomüs gibi tüm hizmetlerden faydalanmaktadır. Bağımsız bölüm özellikleri: 1.bodrum katta 5 kapı numarası ile yer almaktadır, giriş kapısı çelik kapılıdır, 3 oda, salon, mutfak, antre-koridor, banyo, wc, kiler ve 1 balkondan oluşmaktadır, antre-koridor laminat kaplı olup duvarları boyalıdır, salon ve oda zeminleri laminat kaplı olup duvarları boyalıdır, mutfak zemin ve duvarları tam seramik olup l mermerit tezgah, tehgah alt ve üst çerçeve kasa laminat dolap bulunmaktadır, banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı olup banyoda hilton lavabo, duşa kabin ve klozet bulunmaktadır, wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı olup lavabo ve alaturka tavalet bulunmaktadır, kiler zemini laminat kaplı olup duvarları boyalıdır, mutfak çıkışlı küçük bir balkonu mevcuttur, iç kapıları sunta üzeri yağlı boya ahşap kapılıdır, ısınma kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı" başlıklı 41. fıkrasındaki esaslara göre bazımsız net kullanım alanı (balkon hariç) toplam 80 metre karedir ve 5 nolu kömürlük eklentisi bulunmaktadır.
Adresi : Kuşcağız Mah. 388. Cadde Akdoğan Apt. No:8/5 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 800,00 m2
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 29/08/2018 günü 10:35 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 26/09/2018 günü 10:35 - 10:45 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %1 KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/18559 esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR