ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00833421
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MARAŞAL ÇAKMAK MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 89
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2655 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
01.10.2018 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/2655 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 37 Ada, 8 Parsel, Sincan Mahalle, 2. Bodrum kat 2 nolu bağımsız bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Adresi: Ankara ili, Sincan ilçesi, Maraşal Çakmak (Tapuda Sincan) Mahallesi, Yavuz Sokak, 42 kapı no.lu Nur Apartmanı 8 nolu bağımsız bölüm. Ana bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı, 2 bodrum, zemin ve 4 normal kattan müteşekkil olup normal katlarında 3 daire, toplamda 19 adet daire vardır. Bina dış cephesi ısı yalıtım esaslı mantolaması olup üzeri hazır sıva+akrilik boya kaplıdır.Binanın ana giriş kapısı demir doğrama kapıdır.Binanın giriş dış zemini ve İç sahanlığı mozaik kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mozaik kaplı, merdiven yan duvarları sıva+plastik boyadır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.Bölgede çarşı, Pazar, alışveriş merkezleri, okul, hastane, semt pazarı, toplu taşıma araçlarına ait duraklara yakın konumlu olup bölge genel hatlarıyla meskenlerin bolca bulunduğu bir alanda yer almaktadır. Gayrimenkul piyasası orta hareketli bir konumda kalmaktadır. Meskende fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, Wc ve 2 adet balkonu vardır. 2 oda salona açılmaktadır. Balkonlar oda ve mutfak çıkışlıdır.Salonun ve odaların zemini muşamba tipi pvc kaplıdır.Islak hacimlerden antre, mutfak, banyo ve tuvalet zemini seramik kaplıdır. Salon, antre, mutfak ve odaların duvarları alçı sıva +plastik boya kaplıdır. Islak hacimlerden banyo ve tuvalet duvarları yarı yerine kadar seramik kaplıdır. Mutfakta mermer tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde laminat esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Mutfak çıkışlı balkonu, PVC doğrama ısıcam ile mutfağa dahil edilmiştir. Banyoda lavabo, duş imkanlı alanı, batarya takımı vardır. WC'de lavabo ve tuvalet taşı vardır. İç kapıları ahşap yağlı boya pres kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır.Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir.Kullanım alanı; Yerinde yapılan ölçümler sonucunda meskenin yaklaşık kullanım alanı balkonlar hariç 82 m² ölçülmüştür. Balkonların alanı 7 m² dir. Balkon dahil net alanı 89 m² dir. Meskenin m² cetvelindeki bürüt alanı 96,78 m² dir. 4,09 m² alanlı kömürlük eklentisi vardır. Mesken Güney-Kuzey-Batı olmak üzere 3 cepheli ve güneş görür şeklindedir.
Yüzölçümü : 660,00 m2
Arsa Payı : 35/660
İmar Durumu : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/09/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 01/10/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı satış bedelinden ödenir. Aynından doğan vergi borcu için İİK'da değişiklik getiren 7101 sayılı kanun 5. Madde hükümleri uygulanacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2655 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR