ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00833409
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : PINARBAŞI MAH. / UFUKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/43 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
03.10.2018 11:20
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2018/43 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Ankara İli Keçiören İlçesi 4109 Ada 9 Parsel PINARBAŞI Mahallesi 6 Nolu Bağımsız Bölüme sahip bina yaklaşık 25-30 yaşında olup, Parselin topoğrafik yapısı eğimli olup, yapılaşmaya uygundur.Keşif tarihinde yapılan incelemeye göre kadastral yer tespiti, taşınmazın konumunu gösterir krokiler ile harita mühendisi nezaretinde yapılmış olup, Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış, 5 bodrum kat + zemin + 2 normal kat+ çatı katından oluşan ve toplamda 22 daire olan bina mevcuttur. Bahçede açık otopark alanı mevcuttur. Binanın yol cepheleri cam mozaik kaplı, diğer cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir, rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır. Bina merdiven ve sahanlıkları mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Binada asansör bulunmaktadır. Satışa konu 6 nolu bağımsız bölümnet 107 m2; 3 oda-salon-mutfak-antre-banyo-wc mahallerinden oluşmaktadır. Ebeveyn yatak odasında gömme dolap kısmı bulunmaktadır. Taşınmaz binanın 3. Bodrum katında(ara kat) ve ön-yan tarafına Alev Sokak ve yan bahçeye cepheli konumda (Güney-Batı) yer alan bir dairedir. Kombili bir mesken olup, zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda ahşap parke, diğer mahallerde seramik kaplıdır. Duvarlar mutfak, banyo, ve wc de fayans, bir odada kağıt, diğer mahallerde sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları profilli suntalam kapaklı olup, tezgahı suni mermerdir. Banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo, wc de hela taşı mevcuttur. Lavabo kısmı ayrıdır. Pencereler çift camlı ahşap doğrama, iç kapılar amerikan panel kapıdır. Mutfak ve 2 odanın penceresinde demir korkuluk vardır. Bir odanın penceresi kurangleze bakmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.
Adresi : Pınarbaşı Mah.Alev Sok.Zafer Apt.No:8/6 Keçiören/ANKARA
Yüzölçümü : 107 m2
Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : Konut Finansmanı olması sebebiyle 3. Kişiler dahil harçtan muafdır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/09/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 03/10/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, (KDV muaf),1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/43 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR