ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00833399
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : GÖKKUŞAĞI MAH. / DİKMEN
Oda Sayısı : 3+1
: 91
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/16344 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.08.2018 11:25
İkinci Satış Günü
:
07.09.2018 11:25
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2017/16344 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27936 Ada, 1 Parsel, GÖKKUŞAĞI Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara İl, Çankaya İlçe, 27936 Ada, 1 Parsel, Gökkuşağı Mahalle/Köy,zemin kat 5 nolu bağ. bölüm mesken. Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine uzak mesafede, Çankaya Belediyesi'nin güneybatısında ve kuş uçuşu yaklaşık 6,1 km. mesafede, Mevlana Bulvarına-Malazgirt Caddesi kavşağına ve Taurus AVM'ye kuş uçuşu yaklaşık 1,2 km mesafede yer almaktadır.Binada 2 bodrum,zemin ve 4 normal kat ve çatı aralı 18 adet meskenden oluşan bina mevcuttur.Binada asansör, ön ve arka bahçede açık otopark mevcuttur. Satışa konu taşınmaz net 91 m2, 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo wc kiler ve 1 adet balkon mahallerden oluşmaktadır. Balkonda katlanır cam sistemi bulunmaktadır. Taşınmaz zemin katta, ön-yan tarafa cepheli konumda(güney-doğu) yer alan bir dairedir. Daire kombi ile ısıtılmakta olup, zeminden dağılımlı panel radyatörler mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke, diğer mahallerde seramik kaplıdır. Duvarlar mutfak, banyo, kiler ve wc de seramik, diğer mahallerde sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavanlar Kartonpiyerli ve tüm mahallerde sıva üzeri boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları laminant kapaklı olup, tezgahı suni mermerdir. Banyoda tekneli duşakabin, lavabo ve klozet, wc'de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler çift cam üniteli ahşap doğrama, iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Yabancılar Daire Başkanlığı 09/09/2009 Tarihli 15832 yev numaralı şerhli ile Yabancı gerçek ve Tüzel Kişilerin Taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinimleri yasaklanmıştır.
Adresi : Gökkuşağı Mah 1204 Cad Yılmaz Doğan Apt No:22/5 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 956 m2
Arsa Payı : 45/956
İmar Durumu :
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada
1. Satış Günü : 09/08/2018 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 07/09/2018 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı,satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/16344 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR