ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00833391
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : AVCILAR MAH. / ŞENTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 134
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Bulunduğu Kat : 11
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/70 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.08.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
21.09.2018 10:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2018/70 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 61360 Ada, 7 Parsel, AVCILAR Mahalle/Köy, 32 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Avcılar Mahallesinde kain imarın 61360 ada 7 parselinde kayıtlı 1.391,77 m² yüzölçümlü parsel üzerindeki arsa vasıflı ana binada 57/1952 arsa paylı, 11. kat, 32 no.lu niteliği mesken olan bağımsız bölümün tam payı Yusuf oğlu Hikmet ARSLAN adına kayıtlıdır.
A) Ana gayrimenkulün özellikleri: Bina, 1001. sokak üzerinde betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. bina, 2 bodrum kat, zemin kat ve 11 kat olarak yapılmıştır. Binada, ön cephe zemin katta dükkkan, katlarda 3'er adet daire olmak üzere toplam 33 adet daire bulunmaktadır. Bina cepheleri sıva üzeri hazır dış cephe boyalıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina içi zeminler mermer kaplı, yan duvarları boyalıdır. Bina içi zeminler kaplı, yan duvarları boyalıdır. Bina içi merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Binada çift asansör bulunmaktadır. Bina, yeni bina olup, alt yapı hizmetleri yapılmış ve elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve otobüs gibi tüm hizmetlerden faydalanmaktadır.
B) Meskenin özellikleri: Meskenin giriş kapısı çelik doğramadır. Mesken fiili durum itibarıyla 3 oda, salon, mutfak, antre-koridor, 2 banyo, WC ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Meskenin antre-koridor zemini laminat döşeli olup, duvarları boyalıdır. Msekenin, salon, oda zeminleri laminat döşeli olup, duvarlar boyalıdır. Mutfak mahallinin yer ve duvar döşeme kaplaması seramik olup, mutfakta mermerit tezgah, tezgah alt üst suntalam mutfak dolabı bulunmaktadır. Banyo, ebeveyn banyo ve WC zemini ve duvarlar seramik kaplı olup, vitrifiye ve armatürleri tamdır. Meskenin iç kapıları panel kapı olup, pencereleri pvc doğramadır. Meskenin ısınması kombili kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Meskenin net alan toplamı balkonlar hariç 110,00 m², odadan ve mutfaktan çıkışlı toplam 24,00 m²lik balkonu bulunmaktadır.
Adresi : Avcılar Mah. Karahöyük Cad. 1001 Sk. No:28/32 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 134,00 m2
Arsa Payı : 57/1952
İmar Durumu : Var.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 17/08/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 21/09/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/70 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR