ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00833276
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : HARBİYE MAH. / ÖVEÇLER
Oda Sayısı : 3+1
: 86
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4472 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.08.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
07.09.2018 11:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2017/4472 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Çankaya İlçesi, HARBİYE Mah., 5942 Ada, 22 Parsel, 14 Nolu Bağımsız Bölüm. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. Daire, 3 oda, salon, antre, wc, mutfak, banyo ve iki balkondan ibarettir. Salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, antre ve mutfak zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları alçı üzeri kağıt kaplı, tavanları kartonpiyerli ve plastik boyalıdır. Mutfakta, duvarlar seramik kaplı, tezgahı granit ve eviyesi çelik, tezgah altında ve üstünde laminant dolaplar bulunmaktadır. Bir adet balkon pvc doğrama ile mutfağa dahil edilmiştir. Banyoda, zeminler ve duvarlar seramik (duvar kısmen taş kaplı) kaplıdır. Dolaplı lavabo, klozet, seramikten duş yeri üzeri duşa kabin ve duş bataryası vardır. wc'de, zemin ve duvarlar seramik kaplıdır. Asma lavabo ve hela taşı vardır. Kapı doğramaları ahşap mobilya tipidir. Pencere doğramaları ahşap rengi pvc ve çift camlıdır. Isınma sistemi, merkezi sistem, doğalgazlı, kat kaloriferlidir. Balkonlardan (8-2) 6 m² ilave edilerek bağımsızın net (faydalı) alan toplamı 86 m² olarak ölçülmüştür. Daire, borçlunun eşi tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Daire, 3.katta olup, arka-yan, kuzey-doğu cephelidir.
Adresi : Harbiye Mah. Hürriyet Cad. Salkım Söğüt Sk. Seğmen Sit. No:16 (A Blok) Kat:3 D:14 Çankaya / Ankara
Yüzölçümü : 86 m²
Arsa Payı : 54/5194
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 10/08/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 07/09/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4472 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR