KOCAALİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

KOCAALİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00832753
Şehir : Sakarya / Kocaali
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYAHALK 05.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/46 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
26.09.2018 10:20
Satış Yeri
:
KOCAALİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KOCAALİ/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAALİ
İCRA DAİRESİ
2018/46 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Konum olarak ilçe merkezinde Sofular Sokağa cepheli olan parsel tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Civarında kısmen konut kısmen de iş yeri tarzı yapılar ile çevrilidir. Parsel düz bir arazi yapısına sahiptir. Parsel üzerinde zemin+3 normal kattan ibaret betonarme bina yer almaktadır. Binanın dışı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise PVCdir. Zemin katta 2 işyeri ve katlarda 3êr bağımsız bölüm bulunmaktadır. 3 nolu bağımsız bölüm 122,00 m2 alanlı ve 3 oda, salon, mutfak, WC-lavabo ile WC-banyodan ibarettir. Mutfak zemini ile ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplı, diğer mekanlar ise laminant parke döşelidir. Mutfakta tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Daire doğal gaz kombi ısıtmalıdır.

Adresi : 10831 Parsel, Kocaali Mahalle, Köyiçi Mevkii, Kat:1 3 Nolu Bağ. Bölüm
Kocaali / SAKARYA
Yüzölçümü : 615,27 m2
Arsa Payı : 976/12184
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 3
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/08/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 26/09/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : KOCAALİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KOCAALİ/SAKARYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/46 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR