ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823684
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / AKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 171
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4452 ESAS
Muhammen Bedeli
:
470000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.08.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
29.08.2018 10:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2018/4452 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 34381 Ada, 2 Parsel, ŞAHLAR Mahalle/Köy, 22 Nolu Bağımsız Bölüm Sitenin ve Binanın Genel Özellikleri Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış 1 adet blok yer almaktadır. site İçinde kapalı otopark alanı,yesil alanlar, oyun alanı ve çardak mevcuttur. Sitenin Yola bakan cephesinde açık otopark alanı da mevcuttur.Taşınmazın Yer aldığı bina 4 bodrum kat + zemin + 7 normal kat + çatı arası katından oluşmakta olup toplam 26 daire mevcuttur.Binada 2 adet asansör mevcuttur.22 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri; Değerleme konusu gayrimenkul net 171 m2 dir 3 oda,salon, mutfak, antre, hol,banyo,wc ,ebeveyn banyo ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Balkonlar cam balkon kapama sistemi ile kapatılmıştır. Salon bağımsız olup L tipidir. Taşınmaz binanın 6 katında(ara kat) ve bina girişine göre arka ,yan, yan tarafına cepheli konumda (güney ,doğu, batı )yer alan bir dairedir. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur.Pencereler çift cam üniteli ahşap doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır.Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Taşınmaz binanın Gökçek parkına bakan cephesinde yer almakta olup önü açık ve manzarası güzeldir. Taşınmaz bakımlı bir dairedir.
Adresi : Şahlar(Bağlarbaşı) Mah Gelen Dost Cad Park Apt No:5/22 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 2.627 m2
Arsa Payı : 100/2627
İmar Durumu : Dosyada
Kıymeti : 470.000,00 TL
KDV Oranı : %8(30/04/2018 Tarihli Bakanlar Kurulu Kararı gereğince )
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 01/08/2018 günü 10:10 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 29/08/2018 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı,satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4452 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR