ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823617
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : HASKÖY MAH. / HASKÖY SUBAYEVLERİ
Oda Sayısı : 3+1
: 79
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/178 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.08.2018 11:50
İkinci Satış Günü
:
29.08.2018 11:50
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2017/178 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 18842 Ada, 12 Parsel, HASKÖY Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Binanın Genel Özellikleri: Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum,rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır. Bina iç merdivenleri ve sahanlıklar mozaik kaplıdır. Merdiven korulukları demir doğramadır. Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış, 2 bodrum +zemin + 3 normal katlı toplam 10 adet olan bina mevcuttur. Bodrum katta arka bahçe tarafından girilen bina altında kapalı otopark mevcuttur, ancak otopark rampasının ve dönüşlerin dar olmasından dolayı çok sık kullanılmadığı beyan edilmiştir. Keşif esnasında da park edilmiş araba mevcut değildi.2 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri:Değerleme konusu gayrimenkul (net 79 m2) ; 3 oda-salon-mutfak-antre-banyo-wc mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz 1.bodrum katta, ön-yan-arka tarafa cepheli konumda (güney-dogu-kuzel) yer alan bir dairedir. Daire kombi ile ısıtılmakta olup, duvardan dağılımlı panel radyatörler mevcuttur. Döşemeler salon, antre ve odalarda ahşap parke,diger mahallerde seramik kaplıdır. Duvarlar banyo ve wc de seramik, diğer mahallerde sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar tüm mahallerde sıva üzeri boya kaplıdır. Mutfak dolapları profilli suntam kapaklı olup tezgahı mermerittir. Banyoda duş tertibatı ve lavabo; Wc?de hela taşı ve musluk mevcuttur.Pencereler çift cam üretimli ahşap doğrama, iç kapılar eski tip ahşap panel kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kaplıdır.Taşınmaz keşif esnasında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.
Adresi : Hasköy Mah 49 SokNo: 8/2 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 464 m2
Arsa Payı : 33/464
İmar Durumu :Dosyada
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada
1. Satış Günü : 02/08/2018 günü 11:50 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 29/08/2018 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı,satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/178 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR