ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00817675
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE İPEKYOL 06.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
Dosya No
:
2018/68 talimat
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.07.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
29.08.2018 09:30
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA
3. İCRA DAİRESİ
2018/68 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili, Merkez ilçesi, İpekyol mahallesi, Cavsak Yolu mevkiinde kain olup ada numarası 233 ve parsel numarası 7 olan, 551,00 m2 yüz ölçümüne sahip, arsa vasfındaki ana taşınmaz üzerindeki, 60/600 arsa paylı ve mesken vasfındaki 3. KAT 8 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM (Taşınmazın maliki Mahmut TAŞÇI'dır. Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, İpekyol mahallesi, 2358 sokak, M. Taşçı Apartmanı, 3. Kat, 8 numaralı daire olduğu tespit edilen taşınmaz ayrık nizam, 4 kat imarlı olup belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapılaşmanın tamamen bittiği bir bölgede bulunan taşınmazın çevresinde 5-6 katlı binalar bulunmaktadır. Satışa konu dairenin de yer aldığı binanın güneyi yola cepheli olup bitişiğinde benzer şekilde binalar bulunmaktadır. Satışa konu dairenin de yer aldığı bina 2 bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşmaktadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplamalıdır. Merdiven ve sahanlık duvarları ise plastik boyalıdır. Binaya doğalgaz tesisatı döşenmiştir. Binanın her katında karşılıklı iki adet daire bulunmaktadır. Dairede 3 oda, 1 salon, hol, antre, mutfak, wc, banyo ve 2 adet balkon bulunmaktadır. Yerler seramik döşemelidir. Banyo, tuvalet ve lavabo tavana kadar fayans kaplamalıdır. Duvarları plastik boyalıdır. Pencereler PVC ve kapılar ahşap doğramadan yapılmıştır. Mutfak duvarları boyalı olup mutfak dolabı mevcuttur. Daire doğalgaz ile ısınmaktadır. Tavanda alçı kartonpiyer yapılmıştır. Vestiyer bulunmaktadır. Dış kapısı çelik kapıdır. Daire brüt 140,00 m2, net 120,00 m2'dir.)
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 25/07/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 29/08/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/68 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR