ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00812767
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : GENERAL ZEKİ DOĞAN MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 28.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/97 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.08.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.08.2018 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye Merkez / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2017/97 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu Ankara ili, Mamak ilçesi, General Zeki Doğan Mahallesi, 38103 ada, 8 parsel, 1.063,07 m2 yüzölçümlü, Apartman Beton olan ana taşınmazın 60/1213 arsa paylı, 2.kat, 11 bağımsız bölüm numaralı ana bina Nato Yolu caddesi ile 553/3.sokak kesişimindeki köşe parselde 1 kapı numarasıyla yer alan Turan Kardeşler Apartmanı olup, Bina 2 bodrum, zemin, 3 normal kat ve çatı arasından oluşmaktadır. Bina cepheleri mantolamalı ve sıva üzeri boyalıdır. Binaya giriş 553/3.sokak'a göre ön cepheden, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı camlı demir, rüzgarlık kapısı camlı ahşap doğrama kapıdır. Bina girişinde zemini ve duvarlar 1,20 mt seviyede mermer kaplı olup, üstü sıva üzeri boyalıdır. Bina merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, korkulukları kutu pofil demir doğramadır. Zemin katında dükkan, normal katlarda 4'er daire bulunan ana gayrimenkulde toplam 16 bağımsız bölüm mevcuttur. Bölge yol, su elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Satışa konu 2.Normal kat (11) Bağımsız bölüm numaralı meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Bağımsız bölüm mahallen: antre, 3 oda, salon, mutfak, Wc, banyo ve 2 balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik, duvarları sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Salon ve odalardayer alan döşemesi laminat parke, duvarları boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermer, tezgah alnı seramik, tezgahın altında ve üstünde profil kapaklı ahşap dolapları mevcuttur. Wc'deve banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplıdır. Wc'de helataşı ve lavabo; banyoda klozet ve lavabo mevcuttur. Balkonlar zemini seramiktir. Pencereler ahşap, ısıcamlı, iç kapılar panelkapıdır. Bağmsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Meskenin fydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 86,70 m2 daire ve 8,10 m2 balkon dahil net 94,80 m2 olarak hesaplanmıştır.
Adresi : General Zeki Doğan mah. Natoyolu cad. 1 numaralı, Altınpınar apt. 2.normal kat Daire 11 Mamak/Ankara
Yüzölçümü : 94,80 m2
Arsa Payı : 60/1213
İmar Durumu : Dosyasında.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 01/08/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/08/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/97 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR