MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805480
Şehir : İzmir / Menemen
Semt-Mahalle : ESATPAŞA MAH. / MENEMEN
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/892 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.07.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.08.2018 14:00
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN
İCRA DAİRESİ
2014/892 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Menemen İlçesi, Esatpaşa Mahallesi,Kıraç Mevkiii, 5185 Ada,11 parsel, Zemin kat,3 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz, borçlu adına tam hisse olarak kayıtlıdır. Taşınmaz, karayolu ile yaklaşık olarak, Çanakkale Asfaltına 1,00 km mesafededir. Taşnmaz 47 nolu Ergermen Apartmanı dahilinde bulunan, zemin kat, 3 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Taşınmaz gezilmiş, 110,00 m2 yüzölçümü olduğu, üç oda, salon, mutfak, banyo, WC, giriş holü, koridor, iki balkondan ibaret olduğu,odaların ve salaon zemininin ahşap laminat, diğer mahallerin seramik olduğu, dış kapının çelik, dış doğramanın PVC olduğu, binada doğal gaz bağlantısının olduğu, 3 bağımsız bölümün doğal gaz aboneliğinin bulunmadığı görülmüştür. Taşınmaz yeni bina vasfında, gayrimenkul dahilindedir.
Adresi : 1271 Sokak, Ergermen Apartmanı, No:47 Zemin kat, Daire :3, Uğur Mumcu Mahallesi, Esatpaşa- Menemen/İzmir
Yüzölçümü : 1.000 m2 Mesken 110,00 m2 yüzölçümüne sahiptir.
Arsa Payı : 1/21
İmar Durumu :Ayrık Nizam,5 kat, 0,40/2,00 konut imarlı
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 20/07/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 14/08/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/892 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Satış ilanı İİK 127. Maddesine göre : taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğe çıkartılmış olup, ilgililerin adreslerinin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adreslerinin tebligat adresleri olarak kabul edileceği, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmayacağı, elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebligat yerine geçeceği ilan olunur.14/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR