ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805260
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YAKACIK MAH. / MACUNKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/17 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.06.2018 10:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2017/17 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Taşınmazın Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 43768 Ada, 3 Parsel, YAKACIK-İMAR Mahalle/Köy, A Blok zemin kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Bağımsız bölümün bulunduğu bina yakacık mahallesi, Kırandağ caddesi ile 4077 cadde kesişimindeki köşe parselde 119/A kapı numarası ve Özmizan Sitesi 3. Parsel A Blok adıyla bulunmaktadır. Bina bodrum+ zemin+ 4 normal kattan oluşmaktadır. Binanın cepheleri mantolamalı ve sıva üzeri boyalıdır. Binaya giriş güneydoğu cepheden, 1. Bodrum kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı camlı demir doğrumadır. Bina giriş zemin ve duvarları 1,20 mt seviyede mermer üstü sıva boyalıdır. Bina merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları demir doğramadır. Zemin ve normal katlarında 3'er daire bulunan anagayrimenkulde toplam 15 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.
TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 43768 Ada, 3 Parsel, YAKACIK-İMAR Mahalle/Köy, A Blok, zemin kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm. Meskenin giriş kapası çelik kapıdır. Halihazırda kiracı bulunmaktadır. Bağımsız bölüm mahallen: antre, 3 oda, salon, mutfak, Wc, banyo, ebeveyn banyo ve balkondan müteşekkildir. Antrede yerler seramik ve duvarlar sıva üzeri boyalı tavan kartonpiler süslemelidir. Salon ve odaların yer döşemesi laminant parke, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Mutfak zemin seramik ve duvarları sıva üzeri boyalıdır. Mutfak tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik, tezgahın altında ve üstünde ahşap dolapları yapılıdır. Wc ile banyo zemin ve duvarları seramiktir. Wc'de hela taşı ve lavabo, banyoda duş teknesi, kabini, lavabo ve klozet mevcuttur. Balkon zemini seramik kaplıdır. Pencereler PVC+ısıcamlı doğrama ve demirli, iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Mesken girişe göre sağ ön ve yan cephelidir. Tapu kaydında depo eklentisi vardır. Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Kırandağı caddesi, no:119 Yeni Mizan Sitesi A Blok, zemin kat 1 nolu mesken cinsindeki bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 116 m2
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/17 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR