ANKARA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805256
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : MUTLU MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/666 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.07.2018 11:05
İkinci Satış Günü
:
07.08.2018 11:05
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
5. İCRA DAİRESİ
2018/666 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Mamak ilçesi, Mutlu Mahallesi, 37861 ada, 5 parsel, 1 nolu kömürlük eklentili, zemin kat , 1 bağımsız bölüm nolu depolu taşınmaz.Daire, Antre, 3 oda, salon, mutfak, WC, 2 banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çeliktir. Alttaki Depo kısım meskene ilave edilerek kullanılmaktadır. Giriş Kat, antre, oda, salon mutfak, banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Antre, salon ve oda zeminleri laminat parke, duvarları boyalı ve tavan kartonpiyerlidir. Mutfak zemini laminat parke, duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı, mermerit, tezgah alnı seramik, tezgah altı ve üstü lake kaplama dolaplıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Banyoda duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Balkon zemini seramik kaplıdır. ALT KAT, antre, 2 oda, banyo, WC'den oluşmaktadır. Antre zemini seramik , duvarları boyalıdır. Odalar zemini laminat parke, duvarları boyalı ve tavan kartonpiyerlidir. Banyo ve wc zeminleri ile duvarları seramik kaplıdır. Banyoda küvet, duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. WC'de klozet ve lavabo bulunmaktadır. Pencere doğramaları ahşap+ısıcamlı, iç kapılar panel kapıdır. Konut, kombi sistem ısıtmalı, doğalgazlıdır. Konut, kombi sistem ısıtmalı, doğalgazlıdır. Konut, yola sol ön cephelidir. Konut net, 112,00 m² dir.
Adresi : Ankara ili, Mamak ilçesi, Mutlu mah. Rüstem Keleş Sok. no.12 Mert Apartmanı, Zemin kat, 1 numara Ankara/Mamak
Yüzölçümü : 112
Arsa Payı : 48/828
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/07/2018 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 07/08/2018 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/666 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR