ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805231
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Oda Sayısı : 3+1
: 180
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/526 esas
Muhammen Bedeli
:
270000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.07.2018 10:00
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1 İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEM İÇİ Merkez / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA
1. İCRA DAİRESİ
2018/526 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İl, Merkez İlçe, Karaköprü Mah. 1852 Ada, 5 Parsel, 13 Nolu Bağımsız Bölüm dubleks mesken nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Karaköprü belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina 1083,12 m2 alanlı arsa bodrum, zemin, 6 normal katlı olarak proje ve inşa edilmiştir. Ana gayrimenkulün bodrum katında sığınak ve müştemilat alanı, zemin katında 2 adet mesken, 6 normal katında ise her katta 2 şer adet mesken olmak üzere toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi zemin kattan güney cephesinden verilmiştir. Dış kapısı demir doğrama olup, merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşaa edilmiştir. Asansör ve doğalgazı olan ana gayrimenkulün otopark alanı vardır. Satışa konu taşınmaz 6. kat 13 bağımsız bölüm dubleks mesken nitlelikli taşınmaz normal katı antre-hol + 3 oda + 1 salon + 1 mutfak + banyo + 1 wc + 3 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt 135 m2 alanlı, Dubleks katı oda ve antre hacminden oluşmakta olup, brüt 45 m2 alanlı olup toplam kapalı alanı 180,00 m2 net alanı ise 156,00 m2 olarak hesap edilmiştir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, yerler antre ve holde seramik kaplama, odalarda ahşap parke kaplamalıdır. Duvarlar ıslak hacimlerde fayans kaplama, odalarda saten boyalı olduğu görülmüştür. Kapılar pres kapı, pencereler pvc doğrama olup, mutfak dolabı ve vestiyer bulunmaktadır. Mesken doğalgaz ile ısınmaktadır. Taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasında mevcuttur.
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 18/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1 İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEM İÇİ Merkez / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğ edilemeyen alakadarlara gazete ilanının tebliğ yerine kaim sayılmasına, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/526 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR