ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00792798
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KAMİL OCAK MAH. / AKTEPE
Oda Sayısı : 3+2
: 115
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 23.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6656 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.06.2018 10:35
İkinci Satış Günü
:
25.07.2018 10:35
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2017/6656 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Keçiören İlçesi, Kamilocak Mah. 4288 Ada, 14 Parsel, 1. Normal kat, 10 Nolu Bağımsız Bölümde bulunan mesken nitelikli taşınmazın tam hissesi açık artırma yoluyla satılacaktır.Taşınmazın bulunuduğu bina özellikleri: 1 bodrum kat + zemin kat + 2 normal katlıdır.Binada, her katta 5'er daire olmak üzere, toplam 15 daire yer almaktadır. Binanın açık otoparkı mevcuttur.Satışa konu 10 no.lu bağımsız bölüm özellikleri ; Birinci katta olup, fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu,WC ve 2 balkondan oluşmaktadır. Arka cephede yer almakta olup, güney-batı yönlüdür. Dairenin dış kapısı çelik kapı, iç kapıları yağlı boyalı ahşap kapıdır. Pencere doğramaları ısıcamlı, pvc doğramadır. Antre zemini seramik kaplıdır. Duvarları mat yağlı boyalı, tavanı plastik boyalı olup, kartonpiyerlidir. Antrede hilton tipi lavabo bulunmaktadır. Salon zemini ahşap parke kaplıdır. Duvarları mat yağlı boya, tavanı ise plastik boyalı olup,kartonpiyerlidir. Odaların zemini ahşap parke kaplıdır. Duvarları mat yağlı boya, tavanları plastik boyalı olup, kartonpiyerlidir. Bir odası salonla irtibatlıdır. Mutfak zemini seramik kaplıdır. Duvarları kısmen fayans, kısmen mat yağlı boyalıdır. Tavanıise plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak L şeklinde mermer tezgahlı olup, tezgah altında ve üstünde ahşap dolapları veaspiratörü mevcuttur.Banyo zeminleri seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplı olup, lavabo ve banyobataryası yer almaktadır. Ebeveyn banyosunda zemin seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır, banyobataryası ve duş teknesi mevcuttur.WC zemini seramik, duvarları kısmen fayans kaplı olup, hela taşı mevcuttur. Balkonlar oda ve mutfakla bağlantılı olup, zeminleri mozaiktir, mutfak balkonu demir doğrama korkulukla kapatılmış olup, oda balkonu demir korkulukludur.Isınma, doğalgaz kombili, kat kaloriferi ile sağlanmakta olup, petekleri demirdökümdür.
Adresi : Ankara İli, Keçiören İlçesi, Kamilocak Mahallesi, Emel Sokakta kain imarın 4288 ada, 14 no.lu parselinde yer alan, 56 kapı no.lu Rahmet Apartmanındaki 1. kat 10 no.lu bağımsız bölüm
Yüzölçümü : Dairenin kullanım alanı toplamı balkonlar dahil net 115,00 m² olarak ölçülmüştür.
Arsa Payı : 210/3054 arsa paylı
İmar Durumu : Bina ayrık nizam tarzında inşa edilmiştir. Tüm alt yapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Satış tarihi itibariyle şerh bulunmamaktadır.
1. Satış Günü : 27/06/2018 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 25/07/2018 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye/ ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6656 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR