BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788076
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : PAŞABAYIR MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1146 esas
Muhammen Bedeli
:
237501 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
02.07.2018 14:30
Satış Yeri
:
600 evler mah. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
2. İCRA DAİRESİ
2017/1146 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 1560 Ada, 4 Parsel, PAŞABAYIR Mahalle, 14 Nolu Bağımsız Bölüm Apartman merdiven basamakları ve sahanlıkları granit kaplı. Merdiven ve sahanlığı çevre duvarları ile tavanı saten boyalıdır. binada asansör mevcuttur. Mesken giriş kapısı çelik iç kapı doğramaları panel kapı oda ve salonda yerler lamine parke duvarlar alçı sıva üzerine saten boya taveanlar asmadır banyo ve wc de yerler ve duvarlar seramik kaplama duşa kabin lavabo dolap klozet vitrifiye ürünler mevcuttur mutfakta yerler seramik kaplama tezgahı mermer tezgah üstü seramik kaplamadır. Taşınmaz salon 3 oda antre mutfak 2 banyol 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz doğalgaz kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. III/B sınıf yapı özelliğindeki bir yapı içindedir yapıda yıpranma %5 olarak tespit edilmiştir şehir merkezine uzak mesafede olup aktif ticaret bölgesinde değildir. Taşınmazın çevresinde eğitim alanları parklar gibi kamusal kullanım alanları bulunmaktadır Alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Paşabayır Mh. Şht. KenanTuğluoğlu Cd. Gülnihal Apt. No 3 Adresinde 5. Kat 14 Nolu Mesken Apartman Girişine Göre Ön Cephede Konumlu Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü : 976,09 m2Arsa Payı : 1/15 İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Konut yapı alanında, Ayrık Nizam 6 kat Emsal: 1,50 yapı adası içinde bulunmaktadır
Kıymeti : 237.501,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi dosyada mevcut 1. Satış Günü : 24/05/2018 günü 14:30 - 14:40 arası 2. Satış Günü : 02/07/2018 günü 14:30 - 14:40 arası Satış Yeri : 600 evler mah. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1146 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR