ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00767498
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : DURALİ ALIÇ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 77
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 11.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/14268 ESAS
Muhammen Bedeli
:
95000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.05.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
06.06.2018 10:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA

32. İCRA DAİRESİ
2017/14268 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı :Ankara İli Mamak İlçesi Durali Alıç Mahallesi ada no:36649,parsel no:4 ana taşınmaz niteliği:6 katlı betonarme bina ve arsası,1.bodrum kat, 2 nolu bağımsız bölüm,meskenniteliğinde taşınmaz.
Özellikleri : Taşınmaz semt merkezine uzak konumda,Mamak Belediye Binasının güneydoğusunda ve kuş uçuşu 2650 metre,19 Mayıs Bulvarı Boğaziçi kavşağına 800 metre mesafede yer almaktaktadır.Binanın genel özellikleri:Binanın dış cepheleri mantolama üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır.Bina giriş kapısı demir,rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır.Bina merdivenleri ve sahanlıkları mermer kaplamadır.Merdiven korkulukları demir doğramadır.Parsel üzerinde ayrık nizam tarzında yapılmış,25 adet mesken,4adet dükkan olan 2 bodrum+zemin+3 katlı bina mevcuttur.Binanın bodrum katında ve yan bahçesinde açık otopark bulunmaktadır.Satışı yapılacak dairenin özellikleri:Taşınmaz;3oda-salon-mutfak-antre-banyo-wc ve 1 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır.Taşınmaz 1.bodrum katta yer alan yan(güney)tarafa,924 Caddeye cepheli bir dairedir.Daire merkezi sistem ile ısıtılmakta olup zeminden dağılımlı panel radyatörler mevcuttur.Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Döşemeler salon ve odalarda laminant parke,diğer mahallerde seramik kaplıdır.Duvarlar mutfak,banyo ve wc de fayans,diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır.Tavanlar kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boyalıdır.Mutfak dolapları profilli suntalam kapaklı olup tezgahı mermerdir.Banyoda duş yeri,klozet ve lavabo;wc de hale taşı ve lavabo bulunmaktadır.Pencereler çift cam üniteli pvcdoğrama,iç kapılar ahşap panel kapıdır.Pencerelerde demir korkuluk bulunmaktadır.Mesken net 77m²'dir.(5,5 m² balkon dahil).
Adresi : Durali Alıç Mah.925 Cad.Tuzgölü Apt.No:8/2 Mamak/Ankara
Yüzölçümü : 1.241,88 m²
Arsa Payı : 38/1338
İmar Durumu : İmar durumu:Konut,Yola mesafesi:4.00 m,İnşaat tarzı:Ayrık,İnşaat cephesi :Krokide,Kat adedi(Bodrum hariç):4,Saçak seviyesi:12.50 m olup,imar durum belgesi Müdürlüğümüz dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler:Müdürlüğümüzün 2017/14268 esas sayılı dosyasından haciz şerhi mevcut.Tapu kaydı dosyada mevcut
1. Satış Günü : 04/05/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 06/06/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/14268 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/03/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR