KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00766668
Şehir : Kayseri / Talas
Semt-Mahalle : MEVLANA MAH. / TALAS
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 11.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/975 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
15.05.2018 15:30
Satış Yeri
:
Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu, Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F Kocasinan / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ
3. İCRA DAİRESİ

2018/975 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı yapılacak olan taşınmaz Kayseri ili, Talas ilçesi, Talas Mahallesi, Harami Mevkii, 775 ada, 1 parsel de kayıtlı 535,50 m2 yüzölçümlü onaltı katlı betonarme apartman niteliğindeki ana taşınmazda 1/60 arsa paylı 1. kat, 6 nolu mesken niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satışı yapılacak olan taşınmazın bulunduğu ana yapı; bodrum kat, zemin kat ve 14 normal kattan oluşmaktadır. Taşınmazda her katta 4 adet daire mevcuttur. Yapının çevresi beton duvarlar ile çevrili olup, otopark kısmı mevcuttur. Satışı yapılacak olan bağımsız bölüm; brüt 135,00 m2 alana sahip olup, net alanı 102,00 m2 ' dir. Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve oda zeminleri laminat parkedir. Antre, mutfak ve ıslak hacimlerin zeminleri ise seramik kaplamadır. Tuvalet ve banyo duvarları fayans kaplıdır. Diğer duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır. Tuvalet ve banyo tavanı pvc ile ters tavan yapılıdır. Salon, mutfak, antre ve odaların tavanlarında alçıpan ile ters tavan yapılıdır. Dış kapısı dekoratif çelik kapıdır. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereler ile balkon kapısı pvc doğramadır. Mutfak tezgahı çimstone olup, mutfak dolapları mevcuttur. Mutfakta çift tarafları dolap mevcuttur. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmakta olup, güneybatı cephelidir.
Adresi : Mevlana Mahallesi, Kaya 1. Sokak, Güneş Apt. No:9/6 Talas / KAYSERİ
Yüzölçümü : 535,50 m2
Arsa Payı : 1/60
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 25,5x21 ebatlarında K15 yapılaşma nizamında kütle
parsel konut lanı olarak planlı
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 17/04/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 15/05/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu, Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F
Kocasinan / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/975 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR