ÇORUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00746261
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ÇORAK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 163
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 02.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7761 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
01.06.2018 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Çorum Adalet Sarayı MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C. ÇORUM 2. İCRA DAİRESİ

2017/7761 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : taşınmaz tapuda; Çorum ili, Merkez ilçesi, Çoraklık Mah. cilt no:20, sayfa:1930, Ada:3083, Parsel:2 aderesinde, 2.kat bağımsız bölüm no:7, arsasının yüzölçümü:495,72m² alanında, ana taşınmaz niteliği "Arsa" vasfında, 2/14 arsa paylı "Mesken" olarakolarak kayıtlıdır. Taşınmaz; Bahçelievler mah. Çoraklık 53. sk. ilayda Apt. No:4/7 Merkez/Çorumposta adresindedir.Taşınmaz bodrum kat+zemin kat+ 2 normal kat olmak üzere toplam 4 katlı binanın 2. katında bulunmaktadır. Bina ayrık nizamda vebetonarme karkas olarak inşa edilmiş. giriş kapısı ferforje doğramalı, dış cephesi sıva üzeri silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalı, binanın tavan ve duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın çatısı ahşap oturma çatı üzeri kiremit kaplı vedairelerin ısınma sistemi kombilidir. basamakları mermer kaplama,sahanlıkları ise seramik kaplıdır.Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikesyon ve kanalizasyon gibi altyapı sistemleri mevcut olan bina; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik işleri şartnamesinin 3.2. maddesi gereğince; III sınıf B grubu yapı sınıfına dahildir. Dire en üst katta doğu, batı ve kuzey cephesindedir. Çorum Belediyesinden edinilenbilgiye göre 163,00m² alanındaki daire, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, hol. antre ve biri PVC ile biri cam ile kapalı 2 adet balkondan oluşmakta.Salon, odaların zeminleri laminat parke kaplı, mutfak, hol, antre ve ıslak hacimlerin zimini seramik kaplı, ıslak hacimlerin duvarları seramik kaplıdır. iç duvarlar sıva üzeri saten alçılı ve plastik boyalıdır. Dairenin iç kapıları Amerikan panel, pencereler PVC doğramalı ısı camlıdır. Mutfak dolabı suntalemden yapılmış, tezgahı ise granit mermerdir. Dairenin dış kapısı çelik kapılıdır. Taşınmaz hayat aile sağlık merkezine 937m, polis kontrol noktasına 1912m, Ali Kocabıyık camiine 922m, ipekevleri 2.caddesine 210m mesafededir.
Yüzölçümü : 495,72 m2 (Dairenin bulunduğu binanın)Arsa Payı : 2/14
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı ayrık nizam 3 katlı konut alanı olarak işaretlidir.(imar durumu belgesi dosyadadır)
Kıymeti : 125.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki şerhler
1. Satış Günü : 03/05/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 01/06/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Çorum Adalet Sarayı MERKEZ / ÇORUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7761 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR