ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00739204
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : KIZILSARAY MAH. / ÇARŞI
: 118
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 22.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2985 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.06.2018 10:00
Satış Yeri
:
6.İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ

2017/2985 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 3267 Ada, 4 Parsel, KIZILSARAY Mahalle/Köy, A BLOK, 14 Nolu Bağımsız Bölüm TAŞINMAZIN ADRESİ: Kızılsaray Mahallesi 76. sokakNo: 10 A blok3. Kat daire: 14 Muratpaşa/ANTALYA dır.TAPU KAYDI: Antalya İli Muratpaşa İlçesi Kızılsaray Mahallesi 3267 ada 4 parselA blok3. Kat14 nolu bağımsızbölümün 1/1 tam hissesiborçluya ait olduğu anlaşılmaktadır.Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup,bodrum kat + zemin kat +3 normal kattan oluşmaktadır. Sözkonusu taşınmazın güneytarafındanyol geçmektedir. Binanın bulunduğuarsanın tamamına bina yapılmış vaziyettedir.Binanın girişlerinin, merdivenlerinin mozayik kaplıolduğu gözlenmiş, korkuluklarıdemir doğrama ve boyalıdır. Binanın dışı sıvalı ve boyalı, çatısıteras çatıdır. Binanın dış kapısıcamlıdemir doğrama, ve boyalıdır. Binanın girişi bodrum kat (yol seviyesindendir.) seviyesinde ve tek basamak yüksekliğindedir. Binadabodrum katta 1,2,3 nolu dükkanlar, zemin katta 4,5,6,7 , 8 nolu dukkanlar1 katta 3 adet diğer katta 2 şer adet mesken bulunmaktadır. Binaelektrik, su tesisatlı ve asansörsüzdür. Binaiçin 16/06/1993 tarihindeyapı ruhsatı alındığı, yönetim planının beyan edildiği ve kat irtifakının kurulduğudosya içerisindeki belgelerden anlaşılmaktadır. Binanın değerine olumsuz etki edecek herhangi bir durum yoktur. Bina22 yıllıktır.14 nolu bağımsız bölümbinanın 3.katında güney- kuzey cephelidir. Güneytarafından yol cephededir. Giriş koridor, 3 oda , 1 salon , ayrı mutfak,yatak odası, banyo-wc ve ayrı wc,koridor, 2 balkon hacminden oluşmaktadır. Balkonlarda demir doğrama korkuluk vardır. Meskenin içduvarları sıvalı, seten alçılıveboyalıdır.Giriş koridor mutak Salonve odaların zemini ahşapparke diğer mekanlarınki seramik,balkonlar mozaik kaplıdır. Tavan sıvalı ve boyalıdır.Meskenin dış kapısıahaşapkapı, iç kapıları ahşapkapı, dış pencereler ahşap doğrama vecamlıdır. Mutfak tezgahımermermalzeme , altında ve üstünde özel yapılmış mutfak dolabı vardır. Islak zeminler 1.sınıf seramik kaplıdır.Meskennet 118,69 m2 büyüklüğündedir.Meskende halenkiracıoturmaktadır.
Arsa Payı : 18/660
İmar Durumu : MuratpaşaBelediye BaşkanlığıPlan Proje Müdürlüğünün yazısınagöre Antalya İli Muratpaşa İlçesi Kızılsaray Mahallesi 3267 ada 4 parsel içinde bulunduğu bölgede Belediyemiz Meclisinin 13/06/2017tarih 573 sayılı kararları ile uygun bulunan 1/1000 ölçekliuygulama imar plan notlarına plan notu eklenmesine ilişkin 1/1000 ölçekliuygulama imar planı değişikliği Müdürlüğümüz ilan panosunda 20/07/2017 tarihinde askıya çıkmıştır. Söz konusu plan notu kesinleştikten sonra yeniden talep edilmesi halinde imar durumu hakkında bilgi verilecektir.” Denilmektedir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz şerhi vardır.Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 6.İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2985 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. 05/01/2018
NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR