ÇORUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00719376
Şehir : Çorum / Merkez
: 134
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 13.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4693 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.02.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.03.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Çorum Adalet Sarayı MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C. ÇORUM 2. İCRA DAİRESİ

2017/4693 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Çorum İli Merkez İlçesi Tepecik Mahallesinde tapunun 2072 ada 3 parselde 1.492,45m² yüzölçümlü kargir bina ve arsası vasıflı ana taşınmazın üzerinde bulunun 3. Katında yer alan 56/2400 arsa paylı 12 nolu bağımsız bölüm mesken vasfında taşınmaz.
Özellikleri : Çorum İl, Merkez İlçe, 2072 Ada, 3 Parsel, TEPECİK Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Çorum Merkez İlçesi Kale Mahallesi Ata 24. Sokak deniz sokak A Blok No: 7/12 de yer alan taşınmaz,bulunduğu parsel içerisinde toplam 9 katlı yaklaşık 20 yıllık bir adet bina bulunmakta olup zemindeki işyerlerinin Bahaber Caddesine cephesi bulunmaktadır. Binanın girişi ise Ata 23. Sokakdadır. Parsel etrafında bahçe duvarı olup bahçe giriş kapısı demir bahçe tretuvar kaplamalrı karodur. Binanındış cephesi sıvalı boyalı çatı örtülü marsilya tipi kremit kaplama bina giriş kapısı camlı demir doğrama merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplama merdiven duvarları yerden 90 cm yükseliğinde mermer kaplama merdiven korkulukları demir doğrama olup üzeri yağlı boya şeklindedi. Binada elktirik su kanalizasyon telefon gibi alt yapı hizmetelri mevcuttur. Asansörlü olan binada ortak alan olarak kapıcı dairesi otopark kazan dairesi sağınak bulunmaktadır. Bina ayrık nizam betonarme olarak inşa edilmiş olup Çevre ve Şihircilik Bakanlığı Tebliğine göre III. Sınıf B grubu yapı sınıfındadır.
Değerlendirmeye konu olan mesken binanın 3. Katında yer almakta olup 12 nolu bğımsız bölümdür güney ve batı cepheli meskenin her iki cephesi de yola bakmaktadır. Halihazırda mesken olarak kullanılan bağımsız bölüm mutfak oturma odası salon 2 yatak odası 2 balkon banyo wc antre hol kiler gibi mahallerden oluşan 3+1 daire olup takriben 134m² kullanım alanlıdır.Dairenin dış kapısı çelik kapı penceleri ahşap doğrama iç kapılar camlı ahşap masif kapı duvarlar sıva üzeri plastik boyalı tavanlar sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerli odaların zeminleri vernikli taban tahtası ıslak mekanlar ile antre-hol ve mutfak zemini fayans kaplama wc-banyo duvarları tavana kadar seramik kaplama tezgah altı ve tezgah üstü suntalem mutfak dolabı mutfak tezgahı mermer şeklindedir. Balkon korkulukları demir doğrama olup üzeri yağlı boyalıdır. Dairenin mutfak balkonu katlanır cam ile kapatılmış olup ısınma kömürlü merkezi sistem ile sağlanmaktadır. Doğalgaz tesisatının bulunduğu taşınmazda sıcak su için bireysel kombi kullanılmaktadır.
Adresi : Çorum Merkez İlçesi Kale Mahallesi Ata 24. Sokak deniz sokak A Blok No: 7/12
İmar Durumu : İmar planında Çorum İli Merkez İlçesi Tepecik Mahallesi 2072 ada 3 porelde 1/1000 ölçek paylı ayrık nizam 8 katlı konu alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 15/02/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/03/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Çorum Adalet Sarayı MERKEZ / ÇORUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*** İ.İ.K. Madde 127 - (Değişik madde: 09/11/1988 - 3494/18 md.)
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı tebligat yerine geçer.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4693 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR