ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00715340
Şehir : Ankara / Sincan
: 89
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1957 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
155000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.06.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/1957 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 4156 Ada, 1 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, E Blok Zemin Kat No:3 Nolu Bağımsız Bölüm borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmıştır. Adresi: Ankara İli Sincan ilçesi Osmanlı mahallesi Saadet sokak üzeriEngin 91 Sitesi 11/E Blok zemin kat 3 nolu mesken bulunmaktadır. Bina meskun mahal içerisinde olup etrafında yapılaşma tamamlanmıştır.Binanın yakınlarında okul , camii , alışveriş alanları , park alanları mevcuttur. Ayrıca belediye hizmetlerinden tamamen yararlanmakta ve ulaşım araçları yakınında bulunan cadde üzerinden geçmektedir. Ankara İli Sincan ilçesi Osmanlı mahallesi Saadet sokak üzeriEngin 91 Sitesi 11/E Blok zemin kat + 4 normal kattan oluşur ve her katta 3 daire vardır. Binanın dış cephesi mantolama ısı yalıtım sistemi kaplı olup , giriş kapısı alüminyumkapı , apartman giriş holü ve merdivenler 110 cm yüksekliğinde mermer kaplı olup üzeri silikonlu boya kaplı ,merdivenler demir korkulukludur. Zemin Katta bulunan 3 nolu daire 89 m2 net kullanım alanlı olup 3 oda 1 salon , mutfak ,banyo , wc , antre ,ve 2 balkon olarak kullanılmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı ,iç kapılar sunta ve pencereler ahşap doğramalıdır. Mutfak yapılı olup lamine dolap ve mermer tezgah yapılıdır. Duvarlar alçı sıva ve silikonlu boya ile kaplıdır.Islak hacimlerin duvar ve zemini seramik kaplı olup klozet ve lavabo mevcuttur. Daire bağımsız kombi kalorifer sistemi ile ısınmaktadır. Daire Kuzey-Batı cephelidir. Salon ve odaların zemin kaplaması klasik parke döşenmiştir Tavanlarda kartonpiyer yapılı , antrede vestiyer vardır. Ek 3 Nolu Kömürlük eklentisi mevcuttur.
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcuttur.
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1957 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR