BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 120 m2 daire

BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849122
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : PAŞABAYIR MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YAŞAM 07.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/278 talimat
Muhammen Bedeli
:
94026 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
15.10.2018 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Yanı Avukatlar İş Merk. 600 Evler Mah. 1217 Sok. No:1 BANDIRMA / BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
3. İCRA DAİRESİ
2016/278 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 36 Ada, 6 Parsel, PAŞABAYIR Mahalle 3. Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre Satışa konu mesken sobalıdır. B.A karkas özelliği itibariyle 3/A inşaat sınıfı yapı özelliğinde bulunmaktadır. 3 oda bir salon banyo wc antre mutfak 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Yaklaşık brüt 120 m² civarındadır. apartman giriş kapısı profil demir dir. merdiven ve sahanlıklar mozaik korkulukları ve küpeştesi kutu profildir. merdiven sağanlığı duvarları ve tavanı plastik badahalıdır. salon ve odaların zemin marley kaplıdır. diğer yerler karo siman kaplıdır banyo duvarları fayans döşelidir. mutfak dolapları laminant kapakhlı mutfak tezgahı mermerit kaplıdır. banyoda duş lavabo klozet bataryalar mevcuttur pencereler pvc olup ısı camlı giriş kapısı çelik iç kapılar ahşaptır. doğalgaz hattı kapısına kadar çekilidir yıpranma %30 cevarındadır. şehir merkezine ve aktif ticaret merkezine yakın konumdadır.
Adresi : Paşabayır mh 4 sk demirel apt no 34 4 nolu daire Yüzölçümü : 120 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı uygulama imar planında konut yapı alanında bitişik nizam 4 kat yapı adası içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 94.026,00 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 18/09/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 15/10/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Yanı Avukatlar İş Merk. 600 Evler Mah. 1217 Sok. No:1 BANDIRMA / BALIKESİR
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapu da adresi olmayanlar tapudan tesbit edildiği bildirilen adreslerden hissedarlara gönderilen tebligatların iade gelmesi halinde İİK 127 MD Gereği iş bu ilanın tebligat yerine geçeceği başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/278 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/07/2018(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR