ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 292 m2 dubleks daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860773
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : TOPÇU MAH. / ELVANKENT
Oda Sayısı : 4+1
: 292
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2172 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/2172 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45720 Ada, 23 Parsel, TOPÇU Mahalle/Köy, A BLOK 9. KAT 28 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Ana bina betonarme yapı tarzında ve ayrık nizamlı olup 1 bodrum, zemin ve 9 normal kattan müteşekkildir. Normal katlarında 3 daire vardır. Site tazında inşa edilmiştir. Sitenin etrafı çepeçevre kapatılmıştır. Site içi yürüme yolları, yeşillendirilmiş alanlar ve açık otopark alanları vardır.Bina dış cephe ısı yalıtım esaslı mantolaması mevcut olup üzeri hazır sıva+akrilik boya kaplıdır.Binanın ana giriş kapısı ve rüzgarlığı alüminyum doğrama kapıdır.Binanın giriş dış ve iç sahanlığı mermer kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven yan duvarları girişte 1.20 metre yükseklikte mermer ve üstü alçı sıva+plastik boyadır. Her kata çalışan çift asansörü vardır.Binaya ait yangın merdiveni vardır.Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.Bölgede çarşı, pazar, alışveriş merkezleri, okul, hastane, semt pazarı, toplu taşıma araçlarına ait duraklara yakın konumlu olup bölge genel hatlarıyla site tarzı yapılar ve meskenlerin bolca bulunduğu bir alanda yer almaktadır. Gayrimenkul piyasası iyiye yakın orta seviyelerdedir.Çatı aralı meskendir. Giriş katında fiili durum itibariyle; 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, ebeveyn banyosu, Wc ve 2 adet balkonu vardır. Halihazırda salon ve oda ortak kullanım yapılarak L tipi salon şeklindedir. Oda kısmı bir basamak yüksek haldedir. Mimari projesinde 4 oda bir salon şeklindedir. Çatı katında fiili durum itibariyle; 1 oda, antre, banyo, balkon ve teras vardır.Üst kat çıkış merdiven altı kilere çevrilmiş ve mermerit tezgah ve suntalam dolap konulmuştur.Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır.Islak hacimlerden antre ve mutfak zemini laminat parke, banyo, ebeveyn banyosu ve tuvaletlerin zemini seramik kaplıdır.Salon, antre, mutfak ve odaların duvarları alçı sıva + plastik boya kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak duvarları ahşap lambri, banyo, ebeveyn banyoları ve tuvaletlerin duvarları tavana kadar seramik kaplıdır.
Tüm duvar-tavan birleşimi kartonpiyer kaplıdır.Mutfakta mermerit tezgah ve eviye, tezgah altında ve üstünde balon kapak ve mdf gövde esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Mutfak çıkışlı balkonu vardır. Katlanır cam ile kapatılmıştır.Banyoda Hilton lavabo, küvet, batarya takımı ve klozeti vardır. Ebeveyn banyosunda Hilton lavabo, küvet, batarya takımı ve klozeti vardır.WC'de lavabo ve tuvalet taşı vardır. Terasın bir kısmı kapalı, bir kısmı açıktır. Kapalı kısmın duvarları ve tavanı ahşap lambri kaplı, cephe kısmı cam balkon ile kapatılmıştır. Terasta mutfak nişi vardır.İç kapıları panel pres kapıdır.Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır.Merkezi sistem doğalgaz kat kaloriferlidir.Kullanım alanı; Yerinde yapılan ölçümler sonucunda meskenin yaklaşık kullanım alanı balkonlar ve teras hariç 160 m2 ölçülmüştür. Balkonlar ve terasın yaklaşık toplam alanı 107 m2 dir. Meskenin bürüt alanı 292,42 m2 dir.Mesken Güney-Doğu-Batı olmak üzere 3 cepheli ve güneş görür şeklindedir.

Adresi : Ankara ili, Etimesgut ilçesi, Topçu Mahallesi, Şehit Ender Alper sokak, 3 Kapı Nolu Güneş Apartmanı A. Blok 23 nolu mesken.

Yüzölçümü : 7.596,00 m2
Arsa Payı : 80/7596
İmar Durumu : Dosyasnda mevcuttur.

Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2172 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR