TOKAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 244 m2 dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00740835
Şehir : Tokat / Merkez
Semt-Mahalle : GÜNEVİ MÜCAVİR MAH. / MERKEZKÖYLER
: 244
Oda Sayısı : 5+2
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRSÖZ 24.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/7346 ESAS
Muhammen Bedeli
:
340000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.04.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.05.2018 14:00
Satış Yeri
:
TOKAT BAROSU SOSYAL TESİSLERİ- TOKAT ADLİYESİ KARŞISI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT 2. İCRA DAİRESİ
2016/7346 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tokat İl, Merkez İlçe, 2792 Ada, 1 Parsel, GÜNEVİ Mahalle/Köy, 47 Nolu Bağımsız Bölüm satışa konu taşınmaz tokat ili merkez ilçesi günevi köyü topçam mahallesi, pafta:H37, 2792 ada, 1 parselde, "15.915,93 m²" yüzölçümlü arsa üzerinde yapılı C2 Blok kargir apartmanın 23,+çatı katında 159/30000 arsa paylı "47 nolu çatı katlı bağımsız bölüm mesken" olarak kayıtlı mesken; v. recep yazıcıoğlu caddesi 20. sokak burcu apartmanı no:16, kat:23, daire:47 adresinde bulunmaktadır.taşınmazın bulunduğu arsa şehir imar planının dahilinde 32.M.2 imar paftasında, konut yerleşim alanında yer almaktadır.taşınmaz şehir merkezinin kuzeydoğğusunda ve şehir merkezine ortalama 3420 metre mesafede, sosyal merkezlere toplu taşıma araçları ile ulaşımı kolay bir mevkiide bulunmakta olup halihazırda boş olduğu, kullanılmadığı tespit edilmiştir.taşınmaz; kuzeydoğu(giriş)-- güneydoğu(yan)---güneyatı(ön) olmak üzere üç cepheli apartman dairesi dubleks meskendir.taşınmazın giriş katı (mutfak+banyo+duş+1salon+3yatak odası+1oturma odası+1 ç.odası+balkon);çatı katı (hol+ofis mutfaklı hobi odası+yatak odası+ banyo+teras) bölümlerinden müteşekkildir.toplam yapı net kullanım alanı 244,13m²dir. taşınmazın balkon, terasy banyo, ebeveyn yatak odası duşu, çamaşır odası gibi ıslak hacimlerin taban ve duvarları seramik kaplama, diğer mekanların tabanları laminat parke kaplama, duvar ve tavanları alçısıva üzeri pvc boya kaplama yapılıdır. daire giriş kapısı çelikkapı, iç kapılar amerikan pvs kaplama ahşap kapı, balkon-teras kapıları ile tüm pencere doğramaları PVC doğrama ısıcam takılıdır. taşınmazın taban, tavan ve dış duvarlarının ısı yalıtımı mevcuttur. taşınmazda mutfakta ve sıcak su kullanımı için doğalgaz tesisatı mevcut olup ancak taşınmaza ait doğalgaz aboneliğinin alınmadığı gözlenlenmiştir.taşınmazın bulunduğu anabinanın ısıtma sistemi merkezi doğalgazlı, pay ölçerli kaloriferli sistemdir.binada biri acil olmak üzere 3 adet asansör tesisi bulunmaktadır. taşınmazda 2 adet yangın merdiveni bulunmaktadır.taşınmazın bulunduğu ana yapı yeni yapılmış olup; yapı cinsi "3.sınıf B tipi yapı" olarak belirlenmiştir.taşınmazın borçlu adına kayıtlı tam hissesi satılmaktadır. taşınmaz kaydında 23/09/2013 tarihli yönetim planı ve (AT imar düzenlemesine alınmıştır)beyanları bulunmaktadır. taşınmaz kaydındaki şerhler tapu kaydında belirtildiği gibidir.

Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 05/04/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/05/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : TOKAT BAROSU SOSYAL TESİSLERİ- TOKAT ADLİYESİ KARŞISI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7346 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR