VAN 1. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 220 m2 daire

VAN 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00833444
Şehir : Van / İpekyolu
Oda Sayısı : 3+1
: 220
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 06.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4996 ESAS
Muhammen Bedeli
:
262837 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.10.2018 11:00
Satış Yeri
:
Van Adliyesi 1. İcra Müdürlüğü Kalemi İpekyolu Van

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

VAN 1. İCRA DAİRESİ

2018/4996 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Van İl, İpekyolu İlçe, 2734 Ada, 5 Parsel, AŞAĞINORŞİN Mahalle/Köy, 24/1113 arsa paylı, 6.kat 29 Nolu Bağımsız Bölüm mesken niteliğindeki taşınmazın tam hissesi. Taşınmaz tapu kaydında blok ismi yazılmamakta ancak mevcutta binanın üzerinde D Blok yazmaktadır. Taşınmaz üzerinde 9.katlı betonarme karkastan yapı yapılmış bina bulunmaktatır. Bu 9 katlı betonarme bina çevre ve şehircilik bakanlığı yapı sınıflarında 4A grubu yapı sınıfına girmektedir. Yapı yaklaşık 5 yıllık olduğundan yıpranma yapı yaklaşık %5'dir. Islak Mahller fayans döşeli,hol ve odalar laminat parke döşeli,Kapılar amirakn panel kapı ve pencereler pvcdoğramadan yapılmıştır. Alçı sıva ve su bazlı saten boyalıdır.Kombili doğal ile ısınma sağlanmaktadır. Dış Kapısı çelik kapılı dairesinin brüt alanı 235 m2 net alanı ise 220m2'dir. 3+1 şeklinde yapılmıştır. Binanın asansör mevcut merdivenler mermerden imal edilmiştir. Satılabilirliği yönünden herhangi bir olumsuz durum mevcut değildir. imar durumu uygulama imar planı dahilinde,Bitişik Nizam 7 katamüsaadeli,yollardan 5 metre ve komşulardan 4,5m. çekmeli konut altı ticaret alanı olarak planlanmıştır.Parsel her türlü belediye hizmetlerinden (yol,su,temizlik ve her türlü altyapı hizmetleri)yarlanmaktadır

Adresi : Alipaşa Mah. Suvaroğlu Cd. Tunçvan Evleri D Blok kat 6 no:29Van/ İpekyolu

Kıymeti : 262.837,20 TL

Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatındaki gibidir.

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

1. Satış Günü : 05/09/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 02/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Van Adliyesi 1. İcra Müdürlüğü Kalemi İpekyolu Van -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4996 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR