VAN 1. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 200 m2 daire

VAN 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873698
Şehir : Van / İpekyolu
Semt-Mahalle : HAFİZİYE MAH. / VALİMİTATBEY
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/79 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
271124 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
VAN ADALET SARAYI ZEMİN KAT 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ - İPEKYOLU / VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VAN
1. İCRA DAİRESİ
2018/79 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Van İl, İpekyolu İlçe, 4050 Ada, 60 Parsel, HAFİZİYE Mahalle/Köy, 8 NOLU BAĞ. BLM Nolu Bağımsız Bölümün açık adresi Hafıziye Mah. 1821. Sk. A Blok 2. Kat No:8 İpekyolu/VAN'dır. Satışa konu meskenin bulunduğu ana taşınmaz betonarme karkastan yapılmış, 9 katlı bir bina olup, binanın yaşı yaklaşık 6-10 yıldır. Mesken ise yaklaşık 200,00 m2'dir. Mesken 4+1 odalı, mutfak, banyo ve wc'den oluşup, ıslak mahaller fayans, odalar laminat parke, pencereler pvc, iç kapılar ahşap ve dış kapı çeliktir. Ana taşınmaz doğalgazlı ve asansörlü olup, İki nisan caddesine yakın, yola cephesi olan, okul ve diğer resmi kuramlara yakın, belediyenin su, kanalizasyon, temizlik, yol ve altyapı hizmetleri ile elektrik, doğalgaz ve telekomünikasyon hizmetlerinden faydalanmakta ve yoğun bir yapılaşma alanında bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Hafıziye Mah. 1821. Sk. A Blok 2. Kat No:8 İpekyolu / VAN
Yüzölçümü : 200 m2 Arsa Payı : 2/48
İmar Durumu : İMARLI. İmar planında ayrık nizam 7 kat, yoldan 5m, komşulardan 3m çekmeli
Kıymeti : 271.124,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : VAN ADALET SARAYI ZEMİN KAT 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ - İPEKYOLU / VAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/79 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

7- İş bu ilanın İİK 127.md.si gereğince tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ niteliğinde olduğu tebliğ ve ihtar olunur.

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR