MERSİN 5. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 katlı kargir ev ve tarla

MERSİN 5. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873445
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : KAZANLI MAH. / KARACAİLYAS
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 09.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/71 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1345261 TL
Birinci Satış Günü
:
23.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2018/71 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Akdeniz İlçe, 366 Ada, 200 Parsel, KAZANLI Mahalle/Köy, KUM Mevkii, Satışa konu olan taşınmazın özellikleri:Akdeniz Tapu Müdürlüğü?nde kayıtlı (13.04.2018 sorgu tarihli tapu kaydı); MERSİN İLİ, AKDENİZ İLÇESİ, KAZ ANLI MAHALLESİ, KUM MEVKİİ, 366 ADA, 200 PARSEL, 7.212,63m2 yüzölçümlü, İKİ KATLI KARGİR EV VE DEPO VE TARLA nitelikli, Tam hisselidir.İMAR DURUMU : Taşınmaz Akdeniz Belediyesinin 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANINDA 1. DERECE DOĞAL SİT ALANINDA VE KISMEN KIYI KENAR ALANINDA KALMAKTADIR,Taşınmaz Tapu kaydında İKİ KATLI KARGİR EV VE DEPO VE TARLA olarak kayıtlı olmakla birlikte parsel üzerine 3 katlı ev (teras üstü gölgelik şeklinde komple kapalı/etrafı açık)/depo ve Yüksek Naylon örtülü sera (içinde muz yetiştirilen)?dan ibarettir.Parsel üzerindegayrimenkul niteliği taşımayantaşınabilir cinste damlama sulama sistemi vardır.
3 KATLI BİNA ; Zemin, 1. ve 2.Katları 3. Sınıf A yapı grubunda, dam terasın tamamını kapsar şekilde etrafı açık sundurma/gölgelik şeklindeki yapı, 1 sınıf B grubu benzer yapılar sınıfında çelik konstrüksiyon üzeri oluklu saç kaplama şeklinde inşa edilmiş olup, toplamda (teras kat sundurma hariç) 330*3=990m2, dam terası 350 m2 büyüklüğündedir. Zemin katı geniş teras balkon, 2 oda, mutfak, wc, banyo, kiler ve depo olarak, 1. ve 2. katların her biri 3 oda salon, mutfak, banyo, wc antre, hol ve balkondan ibaret mesken olarak kullanılmaktadır. Binanın üstü kapalı gezilebilen dam teras, dış cephesi akrilik boya ile boyalı, girişte ve merdiven mahallinde kapısı demir doğrama, demir korkuluklu merdiven basamakları ve zemini mermer kaplama, duvarları ve tavanları plastik boya ile boyalıdır. Dairelerin/meskenlerin giriş kapısı fabrikasyon hazır çelik panel kapı, iç kapıları hazır amerikan kapı, pencereleri alüminyum ve plastik doğrama, zemini seramik kaplama, duvarları ve kartonpiyerli tavanları plastik boya ile boyalıdır. Mutfak tezgah ve dolapları, Elektrik ve su tesisatı mevcuttur. Binada Yapım yılı, kullanımı ve görünümü itibarı ile %25 yıpranma bulunmaktadır.
TEK KATLI DEPO ; Etrafı kapalı sundurma/gölgelik şeklindeki yapı, 1 sınıf B grubu benzer yapılar sınıfında çelik konstrüksiyon üzeri oluklu saç kaplı şekilde inşa edilmiş olup, toplamda 300,00m2, büyüklüğündedir. Elektrik tesisatı mevcut olup, % 25 yıpranma bulunmaktadır.
Taşınmaz Mersin Kent Merkezinin/Cumhuriyet Meydanının ort. 15 km doğusundaki Eski Kazanlı beldesi merkez yerleşik alammn/çarşısmın, 2.3 km. güneydoğusundaki bölgede (Akdeniz sahilinde/Sahil Caddesi üzerindeki Onur Sitesinin ortalama 180m kuzeyinde, üzerinde yer yer meskenler de bulunan seraların/tarım alanlarının bulunduğu sulu tarım yapılan, ağırlıklı olarak sera altı sebze üretiminin yapıldığı bölgede yer almaktadır. Mersin-Adana devlet karayoluna ort. 6,3km. güneyinde, kazanlı merkezine yaklaşık 2,3 km. mesafede olup, onur sitesi önüne kadar gelen belediye otobüsleri ve Kazanlı merkezinden geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmakta, Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz ve civarı mevcutta tek ve iki katlı bahçeli evlerden ve Sulu tarım yapılan tarım alanlardan müteşekkil olup, Şehir elektrik, su, yol, telefon hizmetlerinden, belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz düz ve düze yakın eğimli, killi-tınlı, derin profilli, organik maddece zengin 1 .sınıf tarım arazisi yapısındadır. Taşınmazın bulunduğu yer ve konumu dikkate alınarak, belediyeden, çevreden, emlakçılardan yapılan araştırmada ve değerini etkileyebilecek tüm unsurlar dikkate alındığında, parsel zemininin beher m2.sinin (sera içindeki bitki örtüsü dahil) 100,00TL/m2 olduğu kanaatine varılmıştır. 4» 2018 yılı yapı yaklaşık maliyetleri henüz yayınlanmadığından, 2017 Yılı Yapı Yaklaşık Maliyetleri %10 oranında artırılarak yapıların değerleri hesaplanıp yıpranma payları düşülecektir
Adresi : Mersin İl, Akdeniz İlçe, 366 Ada, 200 Parsel, KAZANLI Mahalle/Köy, KUM Mevkii,
Yüzölçümü : 7.212,63 m2 (ARSA VE KARGİR EV)
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Taşınmaz Akdeniz Belediyesinin 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANINDA 1. DERECE DOĞAL SİT ALANINDA VE KISMEN KIYI KENAR ALANINDA KALMAKTADIR,
Kıymeti : 1.345.261,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1-Korunması gereken Kültür varlıklarıdır.
2-1.ve 2.derecede korunması gereken kültür varlığıdır.
1. Satış Günü : 23/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/71 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR