KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 katlı kargir ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00856693
Şehir : Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
Semt-Mahalle : ŞEYH ADİL MAH. / SANAYİ
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 31.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/24204 ESAS
Muhammen Bedeli
:
127922 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2018 14:40
İkinci Satış Günü
:
15.11.2018 14:40
Satış Yeri
:
KAHRAMANMARAŞ ADALET SARAYI İHALE SALONU 2.KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2018/24204 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Kahramanmaraş İli Dulkadiroğlu ilçesi Şeyhadil mah.2260 ada 14 parselde kayıtlı tapuda arsa vasfında halihazırda zemin ve 1.kat olmak üzere 2 katlı yapı mevcuttur. Bağlarbaşı mah.8030 sokak no:4-4/1 de olup cinsi betonarme kargirdir. Zemin kat oturum alanı 100 m2 olup aynı zamanda ardiye olarak kullanılan oturum alanı 38 m2 olan bir yapıda mevcuttur.Zemin katta girişte hol+oturma odası+yatak odası+mutfak+banyo+wc vardır. yer döşemesi beton duvarlar plastik boya tavan kireç badanadır.Kapılar ve pencereler ahşap olup mutfakta basit tezgah ve dolap vardır.ısınma sistemi sobalıdır.inşaat ruhsatı yoktur eski yapıdır.1.katta oturum alanı 100 m2 dir.girişte yine hol+oturma odası+yatak odası +mutfak+banyo+wc vardır.yer döşemesi betondur.duvarlar plastik boya tavan kireç badanadır.kapı ve pencereler ahşaptır. mutfakta basit tezgah ve dolap vardır.eski yapıdır imalat eksiği vardır.160,56 m2 yüzölçümlü olup imar planında arkeolojik sit alanı içindedir.
Kıymeti : 127.922,48 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ipotek haciz (korunması gereklitaşınmaz kültür varlığı)
1. Satış Günü : 17/10/2018 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 15/11/2018 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : KAHRAMANMARAŞ ADALET SARAYI İHALE SALONU 2.KAT -
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/24204 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR