ANDIRIN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 katlı bahçeli kargir ev

ANDIRIN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873111
Şehir : Kahramanmaraş / Andırın
Semt-Mahalle : TORUN MAH. / ANDIRIN
Yayınlandığı Gazeteler

ANDIRIN POSTASI 09.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/100 ESAS
Muhammen Bedeli
:
62749 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
ANDIRIN ESNAF VE SANATKARLAR KEFALET KOOPERATİFİ TOPLANTI SALONU- ZİRAAT BANKASI YANI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ANDIRIN İCRA DAİRESİ 2016/100 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Andırın İlçe, 111 Ada, 5 Parsel, TORUN Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz 1128,70 M2 alana sahip olup, kargir ev ve bahçe arazisi niteliğindedir.Taşınmaz içerisinde bulunan mesken, iki katlı alt kat depo üst kat yazlık ev olarak kullanılmaktadır. Ayrıca ahır mevcuttur. Yapı on yılın üzerinde olduğu için %30 yıpranma payı vardır. Meskenin kapalı alan yüzölçümü 112,50 m2 dir. Alt katta depo bulunmaktadır. Yapının taşıyıcı sistemi Kargir ve taş duvardır. Ahır ve depo tamam halde olup, mesken olarak kullanılan bina boya badanası vardır. penceresi ahşap olup korkuluk takılıdır. iç kısmı oturuma müsait olan evin elektrik ve su abonesi mevcuttur.Bahçe içerisinde 3 adet 15-20 yaşlı akasya, 5 adet 10-15 yaşlı nar, 1 adet 15-20 yaşlı dut, 5 adet 10-15 yaşlı erikolarak muhtelif meyve ağaçları vardır.
Adresi : Torun Mah. Andırın / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 1.128,70 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 62.749,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 19/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : ANDIRIN ESNAF VE SANATKARLAR KEFALET KOOPERATİFİ TOPLANTI SALONU- ZİRAAT BANKASI YANI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/100 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR