KIZILCAHAMAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet daire (çoklu satış)

KIZILCAHAMAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860255
Şehir : Ankara / Kızılcahamam
Semt-Mahalle : YENİCE MAH. / KIZILCAHAMAM
Oda Sayısı : 4+1
: 220
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Jeotermal
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/99 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No: 48 Kızılcahamam/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KIZILCAHAMAM İCRA DAİRESİ

2018/99 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Kızılcahamam İlçe, 426 Ada, 4 Parsel, Yenice Mah. Akyar Çoraklık Mevkii, 1. Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz tapu kaydında mesken vasfında olup, 4 Oda, salon, mutfak, 2 Banyo, ve 3 Balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Salon ve odaların zemini laminat parke, ıslak hacimler seramik kaplamadır. Pencereleri ahşap ısıcamlıdır. İç kapılar Amerikan panel kapıdır. Bir oda Amerikan mutfak olarak projelendirilmiştir. Mutfak zemini seramik kaplama, laminat dolapları ve ankestresi mevcuttur. Isıtma sistemi jeotermal merkezi ısıtmadır. Doğu ve güney-batı cephelidir.
Adresi : Tuna Sok. Özkan Apt. No: 10 Kızılcahamam / ANKARA
Yüzölçümü : 220 m2
Arsa Payı : 38/185
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Ticaret alanı olarak ayrılmış olup, imar planında ayrık nizam 5 Kat, ön bahçe mesafesi 5 m, arka bahçe mesafesi 3 m'dir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %0
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 13/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No: 48 Kızılcahamam/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Kızılcahamam İlçe, 426 Ada, 4 Parsel, Yenice Mah. Akyar Çoraklık Mevkii, 4. Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz tapu kaydında mesken vasfında olup, 4 Oda, salon, mutfak, 2 Banyo, ve 3 Balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke, ıslak hacimler seramik kaplamadır. Pencereleri ahşap ısıcamlıdır. İç kapılar Amerikan panel kapıdır. Mutfak zemini seramik kaplama, laminat dolapları ve ankestresi mevcuttur. Isıtma sistemi jeotermal merkezi ısıtmadır. Doğu ve güney-batı cephelidir.
Adresi : Tuna Sok. Özkan Apt. No: 10 Kızılcahamam / ANKARA
Yüzölçümü : 220 m2
Arsa Payı : 38/185
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Ticaret alanı olarak ayrılmış olup, imar planında ayrık nizam 5 Kat, ön bahçe mesafesi 5 m, arka bahçe mesafesi 3 m'dir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %0
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/10/2018 günü 10:15 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 13/11/2018 günü 10:15 - 10:25 arası
Satış Yeri : Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No: 48 Kızılcahamam/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Dosya borcu konut kredisinden kaynaklandığından taşınmazların satışında KDV kanunu 17/4-ş bendi uyarınca satış KDV’den muaf olup, 7101 Sayılı kanun 5.madde ile emlak ve vergi borçlarının taşınmazın tapu takyidatında belirtilen ipotek teminat bedelini aşması halinde tahsil edilecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/99 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR