SINDIRGI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet daire (çoklu satış)

SINDIRGI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823162
Şehir : Balıkesir / Sındırgı
Semt-Mahalle : CAMİKEBİR MAH. / SINDIRGI
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/59 talimat
Muhammen Bedeli
:
125000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2018 10:25
İkinci Satış Günü
:
11.09.2018 10:25
Satış Yeri
:
SINDIRGI BELEDİYE BAŞKANLIĞI EK HİZMET BİNASI Camicedit mah. Atatürk Cad. no: 5( Sındırgı Noterliği katı )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SINDIRGI
İCRA DAİRESİ
2018/59 TALİMAT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Balıkesir İli Sındırgı İlçesi Camikebir Mahallesi 383 Ada 4 Parsel Nolu Zemin kat 1nolu Bağımsız Bölüm Mesken nitelikli taşınmaz
Özellikleri : BirNolu Bağımsız Bölümün bulunduğu Üç Katlı Binanın yeraldığı Parselin Yüzölçümü 361,01 m2dir. Çavdar Sokağına ve Kayı Sokağına cepheli olup köşe parsel konumundadır. Yamuk şeklindedir. Zemini düzdür. Şehir Merkezinde Yeralan Cumhuriyet Meydanına mesafesi yaklaşık 800 m, Akhisar Caddesine mesafesi yaklaşık 100 m dir. Bulunduğu yerde alt yapı mevcut olup, belediye hizmetlerinin tümünden faydalanılmaktadır.Arsa Pay/Paydası:1/3tür.betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir. Çatısı ve çatı kaplaması yapılmıştır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. İki oda, salon, mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. İki balkonu vardır. Balkonların alanı yaklaşık 22,00 m2dir.Isınma türü sobalıdır.zemin katın alanı yaklaşık 120,00 m2dir. 1 Nolu Bağımsız Bölüm natamam durumda olup, giriş kapısı, balkon kapıları, pencereleri ve camları takılmış, elektrik işleri kısmen yapılmış, iç cephe sıvası ve badanası yapılmış, pis ve temiz su boruları döşenmiş, alaturka hela taşı ve musluğu takılmış olup, içindeki diğer imalatlar yapılmamıştır.
İmar Durumu : Yeni Yapı Ruhsatı, 14.10.2011 tarih ve 78 nolu YenilemeYapı kullanma belgesi bulunmamaktadır. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam 3 katlı konut yapı adasında yer aldığı bildirildi.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 07/08/2018 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 11/09/2018 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : SINDIRGI BELEDİYE BAŞKANLIĞI EK HİZMET BİNASI Camicedit mah. Atatürk Cad. no: 5( Sındırgı Noterliği katı )
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Balıkesir İli Sındırgı İlçesi Camikebir Mahallesi 383 Ada 4 Parsel Nolu ikincikat 3 nolu Bağımsız Bölüm Mesken nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Üç Nolu Bağımsız BölümünParselin Yüzölçümü 361,01 m2dir. Çavdar Sokağına ve Kayı Sokağına cepheli olup köşe parsel konumundadır. Yamuk şeklindedir. Zemini düzdür. Şehir Merkezinde Yeralan Cumhuriyet Meydanına mesafesi yaklaşık 800 m, Akhisar Caddesine mesafesi yaklaşık 100 mdir. Bulunduğu yerde alt yapı mevcut olup, belediye hizmetlerinin tümünden faydalanılmaktadır. Arsa Pay/Paydası:1/3 tür. bina üç katlı olup betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir. Çatısı ve çatı kaplaması yapılmıştır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.İki oda, salon, mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. İki balkonu vardır. Balkonların alanı yaklaşık 22,00 m2 dir. Isınma türü sobalıdır. 3 Nolu Bağımsız Bölümün bulunduğu ikinci katın alanı yaklaşık 120,00 m2dir. 3 Nolu Bağımsız Bölüm natamam durumda olup, balkon kapıları, pencereleri ve camları takılmış, elektrik işleri kısmen yapılmış, iç cephe sıvası ve badanası yapılmış, pis ve temiz su boruları döşenmiş olup, içindeki diğer imalatlar yapılmamıştır.
İmar Durumu :Yeni Yapı Ruhsatı, 14.10.2011 tarih ve 78 nolu YenilemeYapı kullanma belgesi bulunmamaktadır. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam 3 katlı konut yapı adasında yer aldığı bildirildi.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 07/08/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 11/09/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : SINDIRGI BELEDİYE BAŞKANLIĞI EK HİZMET BİNASI Camicedit mah. Atatürk Cad. no: 5( Sındırgı Noterliği katı )
TAŞINMAZLARIN HALİHAZIR DURUMU:
SATIŞ ŞARTLARI:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50' sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50' sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar Milli bir bankanın kesin ve süresizteminat mektubunu vermeleri lazımdır.
Satışa Elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların muhammen bedelin % 20' sioranında nakit teminat göstermeleri lazımdır. Bu taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıda yazılı teminat tutarında ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.
Ayrıca açık artırmaya diğer katılacakların da muhammen bedelin % 20' si oranında Türk Lirası peşin para yada eş değerde Milli bir bankanın kesin ve süresiz teminat mektubunu vermeleri lazımdır.
3- Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım ve satım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu'nun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/59 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR