BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet daire (çoklu satış)

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00817325
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / İHSANİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 04.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2129 ESAS
Muhammen Bedeli
:
382500 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2018 13:15
İkinci Satış Günü
:
09.08.2018 13:15
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT ABLOK GAYRİMENKUL SATIŞ ODASI ULUYOL-OSMANGAZİ-BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 15. İCRA DAİRESİ
2017/2129 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZ: Bursa ili Nilüfer İlçesi İhsaniye Mahallesi 1981 ada 8 Parselde kayıtlı 1386,00 m² yüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmazda bulunan 88/1386 arsa paylı 4. Kat 14 numaralı bağımsız meskende borçluya ait tam hisse 240.500,00 TL muhammen bedel ve %1 Kdv oranıyla satışa arz edilmiştir.
Özellikleri :Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Esentepe Mahallesi, Eren Sokak, no: 1 adresindeki Elif Apartmanının,5. katındaki 14 nolu dairedir. Tapu bilgilerinde 4. kat, 14 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 5. kattaki 14 nolu daire olduğu görülmüştür. Yine, tapu bilgilerinde İhsaniye Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, İhsaniye Mahallesinden ayrılarak, Esentepe Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+5 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, merkezi kalorifer sistemli, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında 1 adet dükkan, sığınak ve depo, normal katlarının beherinde ise 3 er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.
Halihazırda,mesken amaçlı olarak kullanılmakta olandairenin bürüt alanı 130,00 m² ve net kullanım alanı ise 117,00 m² olup, 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların tabanları mineflo, antre ve koridor bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Taban ve duvarları tamamen seramik ile kaplı olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Güney ve batı cepheli olan dairenin güney cephesinde 1 adet balkonu mevcuttur. Merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde bahçeli ve otoparklı, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmeti mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Fethiye-İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planında, Hmax: 15,50 m. (5 kat) ve E: 1.25 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 12/07/2018 günü 13:15 - 13:20 arası
2. Satış Günü : 09/08/2018 günü 13:15 - 13:20 arası
Satış Yeri : Bursa Adalet Sarayı A blok Gayrımenkul satış odası Osmangazi Bursa

----------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZ:Bursa İli Nilüfer İlçesi İhsaniye Mahallesi 2190 ada 5 Parselde kayıtlı 4.188,00 m² yüzölçümlü dokuzar katlı üç blok halinde betonarme karkas apartmanlar nitelikli ana taşınmazdaki 2/85 arsa paylıB blok 3. Kat 6 numaralı bağımsız meskende borçluya ait tam hisse 382.500,00 TL muhammen bedel ve %1 Kdv oranıyla satışa arz edilmiştir.
Özellikleri :Bursa ili Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Barış Mahallesi, İzmir Yolu Caddesi, no: 134 adresindeki Bağkent Sitesinin, B blok, 4. katındaki 6 nolu dairedir. Tapu bilgilerinde İhsaniye Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, İhsaniye Mahallesinden ayrılarak, Barış Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+7 normal katlı olmak üzere toplam 9 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, merkezi kalorifer sistemli, asansörlü, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Beher katında 2 şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.
Halihazırda, mesken amaçlı olarak kullanılmakta olan söz konusu dairenin bürüt alanı 170,00 m² ve net kullanım alanı ise 144,00 m² olup, 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Ayrıca ebeveyn yatak odasında da banyo bölümü bulunmaktadır. Salon ve 1 adet odanın tabanı laminat parke, 2 adet odanın halı, antre ve koridor bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Taban ve duvarları tamamen seramik ile kaplı olan mutfak bölümünde, üzeri MDF kaplı, ankastreli ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları camlı ahşap, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey, güney ve doğu cepheli olan dairenin güney ve doğu cephelerinde 1 er adet balkonu mevcuttur. Kuzey cephesindeki balkon ise yapılan tadilat sonucunda önü PVC profil çerçeveli camekanlar ile kapatılarak, oda bölümüne dahil edilmiştir. Merkezi kalorifer sistemi ile tabandan ısıtmalı olan dairenin, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır. Mahallinde yapılan incelemelerine göre, dairenin yapımında 1. sınıf işçilik ve malzemenin kullanılmış olduğu görülmüştür.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde bahçeli ve otoparklı, 6 veya 7 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu, araç ve yaya trafiğinin işlek, ticari potansiyelin ise yüksek olduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Fethiye-İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planında, Hmax: 24,50 m. (8 kat) ve E: 1.50 olan ayrık nizam ticaret alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 12/07/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 09/08/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Bursa Adalet Sarayı A blok Gayrımenkul Satış Odası Osmangazi Bursa

---------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı satış bedelinden ödenir. 15/03/2018 tarih ve 30361 sayılı resmi gazetede yayınlanan 7101 sayılı kanun ile 6283 sayılı Amme alacaklarında rüçhan hakkı başlıklı 21. Maddesi değiştirildiğinden taşınmazın emlak vergi borcu dosyanın ipotek dosyası olması nedeniyle satış bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127.Maddesine göre Satış ilanının tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2129 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR