BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet daire (çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00814255
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BEŞEVLER MAH. / BEŞEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 31.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4732 ESAS
Muhammen Bedeli
:
354612 TL
Birinci Satış Günü
:
26.07.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.08.2018 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BURSA

13. İCRA DAİRESİ

2017/4732 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 340 Ada, 1 Parsel, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Konak Mahallesi, 340 Ada; 1 Nolu Parselde 522,00 m² tapu alanlı ve ana taşınmaz niteliği ' ARSA ' vasıflı taşınmazın, 30/522 arsa paylı bağımsız bölüm niteliği MESKEN olan, kat irtifakı bulunan 2. Normal Kat, 7 nolu bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Söz konusu taşınmaz Bursa ili, Nilüfer İlçesi, Konak Mah. Beşevler Cad. Gonca Sok. Emin Apart. Kat: No:1 Kat:2 adresinde, 7 nolu bağımsız bölümün bulunduğu Zemin Kat ve 5 Normal Kat olmak üzere toplam 6 katlı B.A karkas nitelikte yapılmıştır. Yerinde yapılan ölçümlerde 7 nolu bağımsız bölümün net kullanım alanı 112,13 m², brüt alanı 128,95 m² olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir. Kıymet takdiri yapılan taşınmaz salon, 3 adet oda, hol, mutfak, banyo, WC ve 2 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup, salon ve 3 adet odanın zeminleri laminant parke; hol ve mutfağın zeminleri ise seramik kaplamadır; duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyalıdır. Mutfakta alt-üst MDF dolap arasında mermer tezgâh bulunmaktadır. Banyo ve WC alanı zemin ve duvarlar seramik kaplama olup, banyoda duş kabin bulunmaktadır. Taşınmazın tüm pencereleri çift camlı pvc profil olup, giriş çelik, iç mekan kapıları ise camlı-camsız ahşap panel kapıdır. Isıtma doğalgaz sistemli panel radyatörler ile yapılmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina dış duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı olup,asansör bulunmaktadır. Merdiven kaplamaları mermer olup, korkuluklar demir profil ve ahşap kaplamalıdır. Yapının ana giriş kapısı demir profilden yapılmıştır. Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde zemin katlar ticari diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 5-6 katlı olarak yapılmıştır. Taşınmaz şehir merkezine uzak konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu bölgede her türlü kamu hizmetleri ile yakın çevrede park, sağlık tesisleri, spor alanları, okul, cami, market gibi sosyal tesisler bulunmaktadır.
Yüzölçümü :Net kullanım alanı 112,13 m², brüt alanı 128,95 m²
İmar Durumu :1/1000 ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama İmar Planında Konut alanında kalmakta olduğu, onaylı imar Planı örneğinin yazı ekinde olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 354.612,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Olduğu Gibidir.
1. Satış Günü : 26/07/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 28/08/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 3840 Ada, 9 Parsel, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Kırcaali Mahallesinde kain, 3840 ada, 9 parsel sayılı 268,93 m² yüzölçümlüARSA vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 400/5408 arsa paylı, Birinci kattaki 1 nolu MESKEN vasıflı Bağımsız Bölümün tamamının borçlu adına kayıtlıdır. Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Kırcaali Mahallesi, Kırcaali Caddesi, Albayrak Apartmanı, No: 28, Daire: 1açık posta adresinde konumludur. Yerinde yapılan tespite göre 1 nolu bağımsız bölüm binanın ön cephesinden bakıldığında 1.normal katta, sağ tarafta bulunmaktadır. Ana gayrimenkul, 268,93 m² yüzölçümlü arsanın üzerinde betonarme karkas strüktüründe, bitişik nizam inşa edilmiş 3/B Yapı gurubunda 6 katlı müstakil apartman binasıdır. Bina zemin + asma kat ve 5 normal kat olmak üzere 6 katlıdır. Binanın zemin katında 2 dükkan, diğer katlarında 2şer mesken olmak üzere binada toplam 12 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina dış cephesi akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. Ana giriş kapısı çelik kapı doğramadır. Bina merdivenleri ve kat sahanlıkları mermer kaplamalıdır. Merdiven yağlı boyalı boru demir korkulukludur. Binada 1 adet yolcu asansörü bulunmaktadır. Bina bitişik nizam inşa edildiğinden çevre düzenlemesi bulunmamaktadır. Bina arka cephesinde dükkanlar üstü açık teras bulunmaktadır. Ancak ortak kullanım alanı olduğu düşüncesi ile değerlemede dikkate alınmamıştır.Emsal dairede yapılan ölçümlere ve hesaplamalara göre 1 nolu bağımsız bölümün net alanı yaklaşık 78 m² ve brüt alanı yaklaşık 88 m² dir. : Bağımsız bölümün özellikleri Emsal daireye göre Daire giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel, pencere ve balkon kapıları ise pvc esaslı malzemedendir. Giriş holü, mutfak ve ıslak hacimlerin zemini seramik, salon ve oda zeminleri ise vernikli ahşap parke kaplamalıdır. Islak hacim duvarları seramik kaplamalıdır. Banyoda duş tesisatı, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Duvarları plastik boyalı, tavanları kartonpiyer uygulamalıdır. Mutfak dolapları mdf, tezgahı ise mermerdir. Daire doğalgaz kombi ısıtmalı olup radyatörleri mevcuttur. Bağımsız bölümün içinde giriş holü, salon, mutfak, 2 oda , banyo ve wc hacimleri bulunmaktadır.Yukarıda açık adresi belirtilen dava konusu taşınmazın yer bölge eski yerleşim yeridir. Bölgede genelde deprem öncesi, eski yönetmeliklere göre, bitişik nizam, 5-7 katlı müstakil apartman binaları bulunmaktadır. Binaların zemin katları genelde dükkanlar ve ticarethaneler, normal katlarında ise konutlar bulunmaktadır. Bölgede her türlü alt yapı ve belediye hizmetleri bulunmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde, TOKİ konutları, Bursa Emniyet Müdürlüğü, Kent Meydanı, Medical Park Hastanesi, banka şubeleri, esnaf dükkanları ve ticarethaneleri bulunmaktadır. Konu taşınmaz Fevzi Çakmak Caddesine ve Kent meydanına yakın mesafede bulunduğundan toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaydır.
Yüzölçümü : net alanı yaklaşık 78 m² ve brüt alanı yaklaşık 88 m² dir
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Yeni Merkez Uygulama İmar Planı kapsamında,Bitişik Nizam, 6 Kat, Ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Olduğu Gibidir.
1. Satış Günü : 26/07/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 28/08/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4732 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR